اخبار

استقبال از نمایش از استخوان خالی شدن در جشنواره تئاتر فجر مشهد

استقبال از نمایش از استخوان خالی شدن در جشنواره تئاتر فجر مشهد
نمایش «از استخوان خالی شدن» به¬نویسندگی و کارگردانی ابراهیم پشت¬کوهی دیروز به روی صحنه رفت و مورد استقبال عموم قرار گرفت و امروز هم در تالار شهر ساعت 17:30 یبه روی صحنه می¬رود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، این نمایش که در بخش بین¬الملل جشنواره تئاتر فجر به¬روی صحنه خواهد رفت، بر اساس افسانه-های قدیمی هرمزگان (داماهی) است. داماهی موجودی اسطوره ای دریایی است که به باور مردم هرمزگان شهری درونی آن وجود دارد که در آن هیچ کس نه گرسنه می شود نه بیمار می شود و نه می میرد، همیشه روشن است، بهار است و همیشه بارانی. در واقعه استعاره¬ای از  بهشت است که فقط انسان¬های نیک سرشت که به دیگران مهر می¬ورزند به آن راه می¬یابند.

در این نمایش، محمد سایبانی، بهروز عباسی دشتی، حسین اصیلی، بهرنگ عباسپور از ایران و کامیلا فاتیول، هرمینا فاتیول از مجارستان و سودهیر شارما، ویشال شارما و سابریج سینگ از هند بازی می¬کنند. همچنین محمد قدس مدیرتولید، عسل امین¬نیا دستیار کارگردان، بهرنگ عباسپور آهنگساز، مجید کشاورز طراح لباس، مسعود میرزایی طراح نور، سعید عیسایی مدیر صحنه، ابراهیم پشت¬کوهی طراح صحنه، فروغ سجادی مدیر روابط¬عمومی، مهدی آشنا عکاس و کامیلا غزالی روابط بین¬الملل را بر عهده دارند.

تاکنون نمایش‌های «چراغ قرمز»، «لنج¬های بی¬بادبان»، «وقتی ما برگردیم دو پای آویزان مانده است»، «مرد لور»، «عالی فاطی»، «رنگ زدن آن خانه فراموش شده»، «چگونه یک کولی کر مرغ دریایی را روی آب خورد»، «تاریخ سرکوب»، «رساله گردش خون»، «حقیقت العشق فی برهوت معرفت»، «تنها سگ اولی می داند چرا پارس می¬کند»، «مکبث»، «فروش یک روح سرکش با فن تف یا بوتیقای خون» و «کمدی الهی، جلد دوزخ» توسط این گروه اجراشده است.
۲۹ دی ۱۳۹۲ ۱۳:۵۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید