اخبار

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی برای جشنواره تئاتر فجر مشهد

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی برای جشنواره تئاتر فجر مشهد
سید سعید سرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی به جشنواره تئاتر فجر که همزمان با تهران در مشهد اجرا می شود پیام داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان رضوی، متن پیام مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به شرح ذیل است:

 باسمه تعالی

هنر بخشی از آن فاخرترین و ارزشمندترین قسمت های جان انسانی است که باید برای ان ارزش قائل شد و آن را برای خدا خرج کرد.         مقام معظم رهبری


هنر انقلاب اسلامی هنر پاسدار ارزش های انقلاب است . یقینا آنچه که انقلاب اسلامی ایران را از سایر انقلاب ها و جنبش های جهان متمایز می کند تغییر ناپذیری اصول و ارزش های حاکم بر آن است . بخش عمده ای از این حفظ اصول انقلاب مربوط به مجاهدت های اصحاب فرهنگ و هنر است که تلاش آنان مانع از گسست نسلی بین نسل های پس از انقلاب و نسل حاضر با نسل انقلاب اسلامی شده است . در این میان جشنواره تئاتر فجر به عنوان مولود انقلاب اسلامی یک نمایشگاه از آثار فاخر هنر تئاتر است که در انجام رسالت خود برای پاسداشت ارزش های انقلاب ، قیام به تکلیف نموده است . امسال در آستانه سی ششمین سالگرد انقلاب اسلامی بنا به خواست و مطالبه جامعه هنرمندان ، برگزاری جشنواره تئاتر فجر استان با گستره بین المللی و همزمان با تهران پیگیری شد که این اتفاق ، رویداد فرخنده ای برای عرصه تئاتر استان و کشور است که پایتخت معنوی ایران اسلامی را از سهم اداء دین هنرمندان به ساحت انقلاب اسلامی بی نصیب نگذاشته است . راه یافتن پنج تئاتر فاخر از استان به جشنواره بین المللی تئاتر فجر خود گواه این لیاقت برای استان خراسان رضوی در برگزاری همزمان جشنواره تئاتر با تهران است .بی تردید توجه به فرهنگ ایرانی و اسلامی در حوزه تئاتر نقش اساسی در ایجاد این رویداد هنری خجسته در استان داشته است . ضمن قدردانی از اهتمام اصحاب هنر تئاتر و سایر دست اندرکاران برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر فجر در مشهد مقدس ، در آستانه سی و ششمین سالگرد بهار آزادی ، توفیق همه همراهان این حرکت هنری را از محضر خداوند منان و در پناه توجهات ائمه معصومین علیهم السلام و عنایات حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام خواهانم.

۲۹ دی ۱۳۹۲ ۱۳:۳۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید