اخبار

جشنواره تئاتر فجر در مشهد آغاز شد

جشنواره تئاتر فجر در مشهد آغاز شد
نخستین جشنواره بین المللی تئاتر فجر شب گذشته با اکران نمایشهای عمومی در مشهد آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان رضوی، سرپرست اداره هنرهای نمایشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در حاشیه افتتاح این جشنواره گفت: برای نخستین بار نمایشهای جشنواره بین المللی تئاتر فجر به طور همزمان با تهران طی شش روز در مشهد اکران و هفت اثر نمایشی در مجموعه تئاتر شهر و سالن شهید هاشمی نژاد این شهر به نمایش در می آیند.

ˈ وی اظهار داشت: از این تعداد سه نمایش از جشنواره بین المللی تئاتر فجر تهران و چهار اثر مربوط به استان خراسان رضوی است.

صدرا یوسفی گفت: در نخستین روز جشنواره بین المللی تئاتر فجر نمایش ˈبی استخوانˈ به کارگردانی ˈابراهیم پشت کوهیˈ و کاری مشترک از کشورهای ایران، هندوستان و مجارستان عصر شنبه به مدت 65 دقیقه در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر مشهد به روی صحنه رفت.

رییس اداره هنرهای نمایشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: روز یکشنبه 29 دی ماه جاری نیز نمایش ˈدو یک به نفع بارسلوناˈ به کارگردانی ˈمهسا غفوریانˈ ساعت 16 و نمایش بی استخوان در ساعت 30/17 دقیقه در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر به نمایش در می آید.

یوسفی افزود: در روز دوشنبه نیز نمایشهای ˈدو یک به نفع بارسلوناˈ و نمایش ˈرضاˈ در ساعتهای 16 و 30/19 و 20 در این مکان به اجرای عمومی گذارده می شود.

وی گفت: نمایشهای ˈگزارش یک تصادفˈ، و ˈرابینسون کروزوئهˈ به کارگردانی ˈمحمد حسن زادهˈ و ˈعلیرضا کوشک جلالیˈ در روز سه شنبه اول بهمن ماه در مجموعه تئاتر شهر مشهد و در روز چهارشنبه در سالن شهید هاشمی نژاد این شهر به نمایش در می آیند.

یوسفی اظهار داشت: نمایش خیابانی ˈکاشت، داشت، برداشتˈ به کارگردانی ˈمحمد بهاگیرˈ از ساعت 16 روز پنجشنبه سوم بهمن در مجتمع فرهنگی هنری شهید هاشمی نژاد به اجرا در می آید و در همین ساعت مجموعه تئاتر شهر میزبان نمایش ˈدست های سرخ خواهرم افراختهˈ و در ساعت 30/17 نیز میزبان نمایش ˈرابینسون کروزئهˈ خواهد بود.

رییس اداره هنرهای نمایشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: جلسات نقد و بررسی نمایشها بعد از نمایش آنها برگزار می شود.

وی خاطر نشان کرد: مراسم پایانی و تجلیل از آثار برتر نخشتین جشنواره بین المللی تئاتر فجر مشهد ساعت 19 روز پنجشنبه سوم بهمن ماه برگزار خواهد شد.

۲۹ دی ۱۳۹۲ ۱۳:۳۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید