اخبار

اجرای 7نمایش در جشنواره تئاتر فجر مشهد

اجرای 7نمایش در جشنواره تئاتر فجر مشهد
سرپرست اداره هنرهای نمایشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: جشنواره تئاتر فجر در مشهد همزمان با تهران 28 لغایت سوم بهمن ماه برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، صدرا یوسفی در نشست خبری که صبح امروز(چهارشنبه) در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد افزود: امسال خراسان رضوی در تمامی بخشهای جشنواره تئاتر فجر نماینده دارد حتی در حوزه عکس نیز نماینده ای از این استان حضور دارد.

وی ادامه داد: اتفاقات خوب حوزه تئاتر باعث شد با مساعدت مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی جشنواره تئاتر فجر در مشهد همزمان با تهران برگزار شود.

یوسفی با اشاره به اولین اجرای نمایش در سال 1292 در مشهد اظهار داشت: در سال 1392 برای اولین بار یک نمایش خارجی در مشهد اجرا شد و بعد از صد سال امسال نیز یک اثر در بخش بین الملل در مشهد اجرا می شود.

وی از اجرای 6 نمایش صحنه ای و 1 نمایش خیابانی در جشنواره تئاتر فجر خبر داد و گفت: نمایش بی استخوان به کارگردانی ابراهیم پشت کوهی از مجارستان، رضا(ع) از شهرستان قم، رابینسون کروزه به کارگردانی علیرضا کوشک جلالی از آثار بخش بین الملل ، و نمایشهای دو یک به نفع بارسلونا، دست های سرخ خواهرام افراخته و گزارش یک تصادف در بخش آثار صحنه ای و کاشت و داشت و برداشت در بخش آثار خیابانی در مشهد اجرا می شوند.

سرپرست اداره هنرهای نمایشی ضمن تشکر از فرهنگسرای فن آوری و رسانه از برگزاری کارگاه های آموزشی در این فرهنگسرا خبر داد.

۲۵ دی ۱۳۹۲ ۱۴:۰۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید