اخبار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: برای اولین بار جشنواره تئاتر فجر در مشهد برگزار می شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: برای اولین بار جشنواره تئاتر فجر در مشهد برگزار می شود
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: افتخارات کسب شده توسط هنرمندان عرصه نمایش خراسان رضوی در سال جدید بی نظیر بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، سید سعید سرابی در نشست خبری که صبح امروز در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد افزود: با توجه به موفقیتهای کسب شده توسط هنرمندان عرصه نمایش خراسان رضوی برنامه ریزی و رایزنی کردیم که برای اولین بار جشنواره تئاتر فجر همزمان با تهران در مشهد هم برگزار شود.

وی ادامه داد: 5 اثر از استان خراسان رضوی به تئاتر فجر راه پیدا کردند که در تاریخ تئاتر مشهد بی نظیر بوده است.

سرابی با بیان این که خراسان رضوی رتبه اول را در بین استانهای کشور در حوزه تئاتر دارد اظهار داشت: موقعیت تئاتر خراسان رضوی موقعیت منحصر به فردی است جشنواره تئاتر خراسان رضوی قابل مقایسه با سایر استانها حتی جشنواره های منطقه ای تئاتر نیست.

وی افزود: نخبگان و هنرمندان بی نظیری در عرصه نمایش استان خراسان رضوی فعالیت می کنند و همین باعث شده است که برگزاری جشنواره تئاتر فجر به صورت یک مطالبه از سوی هنرمندان مطرح شود که با تفاهمی که با جشنواره تئاتر فجر کشور به امضاء رسید، میزبان چند گروه نمایشی هستیم و به مدت یک هفته این جشنواره برگزار می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از حضور یک نمایش از بخش بین الملل در جشنواره تئاتر فجر شد و ادامه داد: بر اساس رایزنی های که داشتیم یک گروه خارجی نیز در مشهد اجرا خواهند داشت.

وی با اشاره به پیشینه مشهد و خراسان رضوی در حوزه تئاتر گفت: ما باید سهمی از جشنواره تئاتر فجر داشته باشیم و یک بخشی از جشنواره در مشهد برگزار شود.

سرابی با بیان کمبودهای مالی حوزه فرهنگ و هنر خواستار مشارکت نهادهای فرهنگی و اجرایی شهر مشهد در برگزاری جشنواره های تئاتر و فیلم فجر و جشنواره بچه های مسجد شد و گفت: هر کس دل در گروه توسعه فرهنگ و هنر دارد و می خواهد به این حوزه خدمتی کند در برگزاری این جشنواره به هنرمندان و ارشاد خراسان رضوی کمک کند که در سایه تفاهم و همدلی و مشارکت می توانی به توسعه فرهنگ و هنر برسیم.

۲۵ دی ۱۳۹۲ ۱۴:۰۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید