اخبار

نمایشگاه صنایع دستی «آینه درآرته » در نگارخانه کمال الملک نیشابور

نمایشگاه صنایع دستی «آینه درآرته » در نگارخانه کمال الملک نیشابور
همزمان با آغاز ولایت امام زمان «عج» نمایشگاه گروهی صنایع دستی «آرته » آثار بانوان هنرمند نیشابوری زهرا،اکرم،زهره و تکتم حصاری در نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، حمید رضا آتشی مسوول نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور با اعلام مطلب فوق عنوان داشت: هنر معرق وقلم زنی از هنرهای سنتی ایران محسوب می شود که در تاریخ ایران دارای قدمتی کهن می باشد و این هنر بیان کننده حالات عاطفی و انعکاس روحی انسان است  وتوانسته اند آثار فاخری را بخصوص در زمینه این هنر ایرانی، اسلامی بوجود آورندکه همزمان با آغازسالروز ولایت وامامت امام زمان «عج» در معرض دید عموم قرار گرفته است.

وی افزود: نمایشگاه صنایع دستی «آرته » که مجموعه آثار خواهران هنرمند نیشابوری زهرا، اکرم،زهره و تکتم حصاری است در آن  72 اثر معرق ساقه گندم گل مرغ ، قلم زنی ، نقاشی وچاپ پارچه ولباس،ویترای وچوب که روی آینه کارشده است در ابعاد 10*10 تا 150*100 در معرض دید عموم علاقمندان قرار گرفته است.

وی به هدف از برگزاری این نمایشگاه اشاره و خاطر نشان کرد : این نمایشگاه با هدف معرفی این هنر سنتی ایرانی به دانشجویان و دانش آموزان به خصوص بانوان و نقد و بررسی این آثار صورت گرفته است.

آتشی تصریح کرد : نمایشگاه صنایع دستی «آینه درآرته » از 21 لغایت 26 دی92 از ساعت 9 الی 13 صبح و 30/16 الی 19 بعدازظهر در نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور برای بازدید عموم علاقمندان دایر است.

۲۲ دی ۱۳۹۲ ۱۰:۱۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید