اخبار

دوازدهمین جشنواره خوشنویسی رضوی در مشهد برگزار می شود

دوازدهمین جشنواره خوشنویسی رضوی در مشهد برگزار می شود
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: دوازدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی از سری برنامه های دوازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در مشهد برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی،حمید طباطبایی افزود: به مناسبت میلاد با سعادت عالم آل محمد(ص)حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س) و همزمان با دهه کرامت، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی، دوازدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی را برگزار می نماید.

وی ترویج و اشاعه فرهنگ رضوی، گسترش فعالیتهای فرهنگی - هنری - مذهبی و مرتبط با سیره ائمه معصومین بویژه حضرت امام رضا(ع)، گرامیداشت تولیدکنندگان وپدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی و هنری در زمینه سیره، شخصیت و معارف امام رضا(ع) و کمک به انتشار گسترده تر این آثار، تعمیق و گسترش جلوه های فطری و معنوی تعالی انسان متخلق به سیره و سخن اولیای الهی، جریان سازی هنر ایرانی – اسلامی در ذیل ارزش های الهی و سیره و تعالیم انبیاء و اولیای الهی، بسترسازی برای رشد و تعالی جایگاه بی بدیل فرهنگ و هنر ایرانی – اسلامی در سایه شخصیت و معارف امام رضا (ع) و فرهنگ والای رضوی، الگوسازی و تبیین فرهنگ متعالی رضوی با استفاده از زبان و بیان هنر قدسی خوشنویسی را از اهداف این جشنواره عنوان کرد.

طباطبایی با بیان این که جشنواره خوشنویسی رضوی در موضوعات اندیشه، احادیث و بیانات امام رضا (ع)، مکاتیب و حدیث نفس و اشعار و دل نوشته های هنرمندان در حوزه فرهنگ و معارف رضوی، روایات ائمه و معصومین در خصوص معرفی و جایگاه والای حضرت رضا (ع) برگزار می شود اظهار داشت: این جشنواره در رشته های نستعلیق، شکسته نستعلیق ، نسخ- ثلث ، نقاشی خط و خط تحریری در دو بخش اساتید (بخش جنبی) و بخش رقابتی برگزار می شود.

وی مهلت شرکت در این جشنواره را تا ابتدای مرداد ماه سال 93 اعلام کرد و گفت: علاقمندان حداکثر سه اثر با موضوعات اعلام شده را می توانند به دبیرخانه جشنواره در مجتمع فرهنگی و هنری سلطانعلی مشهدی انجمن خوشنویسان مشهد مقدس ارسال کنند.

معاون هنری ارشاد خراسان رضوی از اعلام فراخوان این جشنواره خبر داد و افزود: فراخوان این جشنواره در سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، انجمن خوشنویسان مشهد و جشنواره امام رضا(ع) منتشر شده است.

وی از امکان ثبت نام اینترنتی هنرمندان در این جشنواره خبر داد و اظها رداشت: علاقمندان می  توانند آثار خود را با فرمت jpg با حجم تقریبی 1 مگابایت به آدرس پست الکترونیک honari-khrz@farhang.gov.ir ارسال نمایند.

دوازدهمین جشنواره خوشنویسی رضوی به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و با همکاری انجمن خوشنویسان ایران – شعبه مشهد، دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن خوشنویسان ایران،معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد، صدا و سیمای خراسان رضوی، موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی، موسسه فرهنگی هنری قدس، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی و کانون هنرمندان خراسان رضوی برگزار می شود.

۱۵ دی ۱۳۹۲ ۱۱:۱۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید