اخبار

راه های تامین اعتبار برگزاری یازدهمین جشنواره ی فیلم فجر مشهد بررسی شد

راه های تامین اعتبار برگزاری یازدهمین جشنواره ی فیلم فجر مشهد بررسی شد
با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی راه های تامین اعتبار برگزاری یازدهمین جشنواره ی فیلم فجر مشهد بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، علی اصغر رشید در جلسه ی شورای سیاست گذاری و برنامه ریزی این جشنواره با بیان این که امسال در اجرای فیلم فجر تغییراتی نسبت به سال گذشته صورت گرفته است، گفت: در سال جاری تامین درصد متنابهی از هزینه ی اکران فیلم بر عهده ی استان های مجری گذاشته شده است.

وی ادامه داد: با توجه به واگذاری هزینه های پخش فیلم به استان توسط سازمان سینمایی، برآورد برگزاری هزینه ی امسال این دوره از جشنواره در مشهد بالغ بر 500 میلیون تومان می باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی از قول مساعد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای کمک جهت برگزاری جشنواره ی فیلم مشهد خبر داد و اظهار داشت: در صورت لزوم مکاتبات و ملاقات های موردنیاز با حوزه ی هنری، شهرداری مشهد و اداره کل اوقاف و امور خیریه جهت تامین بخشی از هزینه های جشنواره صورت خواهد گرفت.

رشید به برگزاری هرچه با شکوه تر جشنواره با همکاری تمام دستگاه های اجرایی دست اندرکار تاکید و خاطرنشان کرد: سیاست ها و خط مشی های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و سیره ی رضوی در اکران فیلم ها مد نظر قرار گیرد به عبارت دیگر توجه اصولی به برگزاری این جشنواره در پایتخت معنوی ایران و ملزومات چنین اعتقادی باید مد نظر واقع شود.

ی استفاده از ظرفیت رسانه های مکتوب، دیداری، شنیداری و صدا و سیمای استان در برگزاری جشنواره را اثرگذار ارزیابی کرد.

معاون استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: برگزاری جلسات نقد و بررسی فیلم ها، کارگاه های آموزشی و دعوت از هنرمندان استان در حوزه ی سینما و تلویزیون از وظایف حوزه ی هنری استان می باشد.

در ابتدای این جلسه سید سعید سرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گزارشی از برگزاری ده دوره جشنواره فیلم فجر در مشهد داد و اظهار داشت:جشنواره فیلم فجر از مطالبات مردم به ویژه جامعه هنری و سینمایی استان می باشد که باید دستگاههای فرهنگی مشهد باید با تمام ظرفیت فرهنگی در این رویداد بزرگ سینمایی و فرهنگی ورود پیدا کند.

وی با اشاره به مشکلات اعتباری موجود در این جشنواره گفت: پرداخت هزینه برای فیلمها باعث شده است امسال هزینه های برگزاری جشنواره افزایش پیدا کند و این اداره کل به تنهایی قادر به پرداخت این هزینه ها نیست. هر چند بخشی از هزینه ها توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت می شود اما پرداخت 5 میلیون تومان برای هر اکران رقم قابل توجهی است که پرداخت آن از طرف این اداره کل امکانپذیر نیست.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به پرداخت هزینه اکران فیلمها در مشهد افزود: پرداخت این هزینه ها باعث شده است که دست ما برای انتخاب فیلمها باز باشد و فیلمهایی را به استان خواهیم آورد که مطابق با شان پایتخت معنوی باشد و  سینما دوستان را به سالنهای سینما بکشاند.

گفتنی ست در این جلسه مقرر شد دفتر برنامه ریزی و بودجه ی استانداری خراسان رضوی راه های تامین برخی هزینه های برگزاری جشنواره را مورد بررسی قرار داده و تدابیر لازم را به منظور اختصاص سهمی از آن را اتخاذ کند.

همچنین مقرر شد جلسه ی دیگری برای بررسی چگونگی تامین اعتبار هزینه های این جشنواره اواخر هفته ی جاری با حضور معاون پشتیبانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسوولان استانی برگزار شود.

۸ دی ۱۳۹۲ ۱۲:۳۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید