اخبار

پاتوق فرهنگی کتاب به زودی در مشهد منتشر می شود

پاتوق فرهنگی کتاب به زودی در مشهد منتشر می شود
معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: اولین پاتوق فرهنگی کتاب به زودی در مشهد راه اندازی می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی،حسین مسگرانی معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان این که اولین پاتوق فرهنگی کتاب به زودی در مشهد راه اندازی می شود اظهار داشت: پاتوق فرهنگی کتاب، دارای غرفه های فروش کتاب و مطالعه و مرکزی برای معرفی، نقد و رونمایی از کتابهای جدید با حضور نویسندگان و منتقدان می باشد.

وی افزود: با توجه به این که پاتوق فرهنگی کتاب در نزدیکی حرم مطهر واقع شده است و جای بسته های فرهنگی در سبد خرید زائرین خالی است این پاتوق می تواند این نقیصه را حل کند و یکی از خدمات این پاتوق ارائه بسته های فرهنگی به زائرین است.

مسگرانی ادامه داد: در این پاتوق آثار نشر یافته توسط نشر معارف کشور و منتخب آثار منتشره توسط ناشرین برتر استان و کشور به فروش می رسد.

وی بیان داشت: پاتوق فرهنگی کتاب به همت نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های استان و نشر معارف و با همکاری معاونت فرهنگی و مطبوعاتی ارشاد خراسان رضوی راه اندازی می شود.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی ارشاد خراسان رضوی گفت: از ابتدای سال 91 تا انتهای سه ماهه سال 92 بیش از 97 هزار جلد کتاب با اعتبار چهارصد میلیون تومان کتاب به تعداد 165 مرکز فرهنگی در سطح استان کتاب اهداء شده است.

وی افزود: این کتابها به موسسات فرهنگی، کانونهای فرهنگی و هنری مساجد، دانشگاهها و مراکز علمی، کتابخوانهای تحت پوشش این مراکز و بسیج اهداء شده است.

مسگرانی با بیان این که اولویت اهداء کتاب به شهرستانهای محروم و مراکز فرهنگی نیازمند بوده است اظهار داشت: علاوه بر این به دوره های هجرت بسیج سازندگی، راهیان نور، زائرین مرقد امام خمینی(ره) به صورت ویژه کتاب و محصولات فرهنگی اهداء شده است.

۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۳۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید