اخبار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: تجلیل از آزادگان تجلیل از فرهنگ صبر و استقامت است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی: تجلیل از آزادگان تجلیل از فرهنگ صبر و استقامت است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: تجلیل از آزادگان، تجلیل از فرهنگ صبر، استقامت، پایداری، ارادت به انقلاب است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، سید سعید سرابی در مراسم تجلیل از آزادگان این اداره کل افزود: بیست و ششم مرداد ماه یادآور بازگشت غرورآفرین آزادگان سرافراز به میهن اسلامی است. این روز پر افتخار بر صفحات زرین انقلاب حک شد و یادآور ایامی پر از شور و شادی و معطر به عطر حضور دوباره غیور مردانی است که بوی شهیدان با خود دارند.

وی ادامه داد: آزادگان در طول مدت اسارت خود با تاسی به اسرای واقعه کربلا توانستند این دوران را با سرافرازی به پایان برسانند و پیروزمندانه به میهن اسلامی برگردند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اظهار داشت: آزادگان، گنجینه های ارزشمندی هستند که در درون آن، فرهنگ انسان ساز دوران اسارت نهفته است.

وی با اشاره به حوادث اتفاق افتاده در کشورهای اسلامی گفت:این روزها شاهد صحنه های غمباری در کشورهای اسلامی و روزهای سختی بر مردم مسلمان می گذرد در روزهای گذشته حملاتی را به حرم حضرت زینب(س) شاهد بودیم امیدواریم با ظهور حضرت مهدی (عج) آلام و درد و رنج مسلمانان در سراسر جهان اسلام پایان یابد.

سرابی افزود: سلامت و توفیق همه آزادگان و ایثارگران عزیز را تحت عنایت خاص حضرت بقیه ا... الاعظم (ارواحنا فداه) و در راستای خدمت هر چه بیشتر به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از درگاه ایزد متعال خواستارم.

در ادامه مراسم محمد تقی کاظمی نسب مشاور مدیر کل در امور ایثارگران با بیان این که مرداد ماه پر از خاطرات آزادگان است بیان داشت: 26 مرداد 1369، برگی دیگر از تقویم انقلاب ورق خورد و یوم اللّه دیگری متولّد شد. آزادگان آمدند همان طور که رفته بودند؛ دلیر و مقاوم، نستوه و استوار، امیدوار و دلاور. آمدند با همان صلابت همیشگی، همان طور که دیروز رفته بودند.

وی افزود: حزب بعث از هم فروپاشید و صدام بر بالای دار رفت اما نظام جمهوری اسلامی سرافراز از این آزمون بیرون آمد.

در پایان این مراسم از آزادگان این اداره کل تجلیل به عمل آمد.

 
۲۶ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۵۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید