اخبار

قرآن کریم تضمین کننده زندگی بشر در بعد فردی و اجتماعی است

قرآن کریم تضمین کننده زندگی بشر در بعد فردی و اجتماعی است
مدیر اجرایی دومین جشنواره تسنیم با بیان این که قرآن کریم حاوی حقایق و معارف ناب اسلامی است از این کتاب به عنوان تضمین کننده زندگی بشریت در بعد فردی و اجتماعی یاد کرد .
به گزارش کمیته اطلاع رسانی جشنواره تسنیم ، سیده نسرین شاه محمدی با تاکید بر استفاده هر چه بیشتر هنرمندان از مفاهیم قرآنی در آثار خود ،استفاده از این مفاهیم را مانع بروز بی تقوایی در جامعه دانست.
وی با بیان این که امروز فرهنگ بیگانه در قالب هنر به جوانان عرضه می‌شود، خاطرنشان کرد: برای حراست از مبانی و ارزش‌های اسلامی باید از زبان هنر استفاده کرده و ارزش های معنوی را در جامعه گسترش داد تا مانع از غلبه فرهنگ بیگانه بر جامعه شویم .
رییس انجمن سینمای جوان مشهد با اشاره به لزوم توجه به گسترش مفاهیم قرآنی در جامعه افزود: خط سیر زندگی یک مسلمان به صراحت در قرآن بیان شده و توجه به آن سعادت دنیوی و اخروی را به همراه دارد.
شاه محمدی یادآورشد :با استفاده از هنر هنرمندان می توان مفاهیم قرآنی را در اختیار دیگران قرار داد و در اجرای موازین مبانی بلند قرآن کریم گام‌های قابل ‌توجه برداشت.
وی با مثبت ارزیابی کردن جشنواره گفت :حرکتی که در ترویج فرهنگ قرآنی اغاز شده حرکت مبارکی است که امیدواریم نتیجه آن به فراگیر شدن فرهنگ قرآنی در جامعه مبدل شود.
۲۲ مرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۲۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید