اخبار

ضرورت توجه به آموزش در برنامه های جشنواره حس می شود

ضرورت توجه به آموزش در برنامه های جشنواره حس می شود
داور بخش فیلمنامه جشنواره تسنیم بر ضرورت توجه به آموزش در برنامه های این جشنواره تاکید کرد .
به گزارش کمیته اطلاع رسانی جشنواره تسنیم ، عبدالهادی صورتی با بیان این که جشنواره باید با گسترش بازه زمانی خود زمینه های تولید آثار درخور و شایسته را فراهم کند گفت :آموزش مفاهیم قرآنی در کنار تکنیک های هنری می تواند در ظهور هرچه بیشترخلاقیت هنرمندان تاثیرگذار باشد.
وی با اشاره به سخن رسول خدا(ص)مبنی بر این که بهترین شما کسی است که قرآن را بیاموزد و بیاموزاند اظهارداشت :در گذشته آموزش قرآن بیشتر شنوایی بود و جنبه دیداری و تصویری قرآن وجود نداشت ولی باوجود فن آوری های جدید، امروزه روش های تصویری در زمره مهم ترین روش های آموزش درآمده است.
صورتی یادآورشد :نویسنده علاوه بر فراگیری فنون نوشتاری باید به اصول و آموزه های قرآنی هم توجه کند تا بتواند فیلمنامه ای قابل قبول در این رابطه به رشته تحریر دراورد .
وی با انتقاد از فیلمنامه های تکراری در جشنواره که پیش از آن در سایر جشنواره ها شرکت داده شده اند اظهارداشت :این امر نشان می دهد که شرکت کنندگان یا وقت نگارش نداشته اند و یا میل به نگارش در آن ها کمرنگ بوده است.
داور بخش فیلمنامه جشنواره تسنیم با بیان‌این که قرآن کامل‌ترین کتاب زندگی انسان است و دستورالعمل‌های این کتاب آسمانی بهترین و زیباترین سبک زندگی را در اختیار انسان قرار می‌دهد تصریح کرد: قرآن کریم به تمامی جنبه‌های عبادی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی بشر توجه داشته و برای هر یک از موارد مذکور دستورات ویژه و سازنده ارائه کرده است.
صورتی در پایان تاکید کرد :برگزاری جشنواره را نباید به عنوان یک فعالیت همه جانبه تلقی کرد، بلکه فعالیت های آن را باید درابعاد گسترده تری پیگیری کنیم.
۲۲ مرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۲۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید