اخبار

بازدید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از خبرگزاری ایرنا

بازدید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از خبرگزاری ایرنا
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی عصر روز گذشته در بازدید از خبرگزاری ایرنا با حضور در اتاق خبر ایرنا ، روز خبرنگار را به خبرنگاران تبریک گفت و از قسمت های مختلف این مجموعه بازدید کرد.در این بازدید و نشست صمیمی معاون فرهنگی و تعدادی از مسوولین این اداره کل نیز حضور داشتند .
در این بازدید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: مجموعه اداره های فرهنگ و ارشاد اسلامی و خبرگزاری جمهوری اسلامی در کنار هم هستند.سید سعید سرابی افزود:به شکل کلی با گستردگی کار و فعالیت خبرگزاری جمهوری اسلامی در خراسان رضوی آشنایی داشتم اما این حضور و توضیحات ارایه شده، ابعاد دیگری از فعالیت ایرنا را بر من آشکار کرد.
وی گفت:حق هم همین است که مرکزی به قدمت مرکز مشهد با نیروهای توانمند و با سابقه ای که دارد سهم به سزایی در تولید و انتشار اخبار استان خراسان رضوی داشته باشد.
رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی خراسان رضوی نیز با ارایه توضیحاتی درباره نحوه فعالیت و کار در این مرکز گفت: خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز خراسان رضوی از مراکز قدیمی ایرنا است و در واقع یکی از شلوغترین و پر رفت و آمدترین مراکز خبرگزاری در کشور است.
احمد خدادادی افزود:با اینکه خراسان بزرگ به عنوان محدوده قبلی این خبرگزاری هم اکنون به سه استان تبدیل شده اما این مرکز هنوز محوریت خود را حفظ کرده و با بیش از ۳۰ شهرستان و چهار دفتر خبری در سبزوار، تربت حیدریه، گناباد و نیشابور به فعالیت ادامه می دهد.
وی گفت:هم اکنون سه دفتر از مجموعه دفاتر ایرنا در استان فعال است اما در راه اندازی دفتر نیشابور وقفه ای پیش آمده که اگر اعتبارات مهیا شود این دفتر نیز به سرعت کار خود را آغاز خواهد کرد.
او افزود:در سایر شهرستانهای استان خراسان رضوی نیز از طرح خبرنگاران آزاد استفاده می شود که دارای مزایا و معایبی در عرصه خبر و اطلاع رسانی است.وی گفت:ماهانه بین یکهزار تا یکهزار و ۳۰۰خبر در خبرگزاری جمهوری اسلامی خراسان رضوی تولید می شود و این مرکز که هم اکنون به صورت دو شیفته فعال است می تواند به صورت سه شیفته فعال باشد.
وی اظهارداشت: ایرنا در مشهد همچنین میزبان منطقه یکم خبری سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی است و اکنون اخبار پنج استان شامل خراسان های شمالی، رضوی و جنوبی، سیستان و بلوچستان و کرمان از این استان بر روی سایت و خروجی های ایرنا قرار می گیرد.
وی همچنین یاد و خاطره شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در مزار شریف افغانستان را گرامی داشت و گفت : این شهید والامقام تا آخرین لحظات زندگی خود به انجام وظیفه و رسالت خبری متعهد بود و به واقع ایشان نمادی از مجموعه خبرنگاران تصویربرداران و عکاسان شهید ایران اسلامی است که برای اعتلای این مرز و بوم از جان گذشته اند.
۲۱ مرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۲۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید