اخبار

برگزاری مراسم روز خبرنگار در مشهد

برگزاری مراسم روز خبرنگار در مشهد
مراسم روز خبرنگار به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و با همکاری خانه مطبوعات و روزنامه های قدس، خراسان و شهرآرا و موسسه فرهنگی آفتاب در سالن اجتماعات روزنامه قدس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی گفت: خبرنگاران با توجه به رسالت خطیر خود در اطلاع رسانی نقش بسیار مهمی در ایجاد تحولات مفید در بخشهای مختلف جامعه دارند.

علی اصغر رشید افزود: خبرنگاران رسانه های ارتباط جمعی با دید تیز بین خود، سر هم کردن اطلاعات و چینش اخبار و گزارشها و اولویت بندی در توزیع و اطلاع رسانی آنها ایفاگر نقش مهمی در این زمینه هستند.

وی ادامه داد: خبرنگاران و گزارشگران و تصویر برداران و دست اندرکاران رسانه ها با وظیفه خطیر اطلاع رسانی خود در همه عرصه های زندگی مردم اعم از سیاست، امنیت، فرهنگ و هنر به نوعی نقش آفرین هستند و با جدیت و رعایت ساختارهای مختلف خبری و هویت های طرف مقابل اخبار و گزارش تهیه و به جامعه عرضه می کنند.

رشید اظهار داشت: بدون شک خبرنگاران با تاکید بر سه عنصر اساسی سرعت، صحت و دقت به رسالت خود برای تنویر و اطلاع رسانی عمومی در جامعه عمل و به نظام جمهوری اسلامی خدمت می کنند.

وی گفت: برآیند و نتیجه کار خبرنگاران و اصحاب جراید آگاهی بخشی به جامعه است و با این وجود با تولید نرم خبر و یا سخت خبرهایشان سطح اطلاعات و بصیرت عمومی انسانها را افزایش می دهند و در فرهنگ سازی در جامعه بسیار موثرند.

سید سعید سرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی هم با تبریک هفدهم مردادماه روز خبرنگار و با اشاره به آغاز به کار دولت یازدهم ابراز امید واری کرد با ارایه خدمات موثر و شایسته از سوی مسوولان ذیربط در این دولت شاهد تجلی روح تازه ای در فضای رسانه ای استان باشیم.

شعرخوانی طیبه ثابت شاعر و خبرنگار ، تقدیر از خانواده مرحوم اسلامی خبرنگار مشهدی و خاطره گویی خبرنگاران از دیگر برنامه های این مراسم بود.

فلش گیف گزارش تصویری

۱۹ اَمرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۱۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید