اخبار

24 مرداد آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره خوشنویسی رضوی

24 مرداد آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره خوشنویسی رضوی
یازدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی از برنامه های یازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) شهریور ماه در مشهد برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، سید سعید سرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و دبیر یازدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی با بیان این خبر گفت: جشنواره ملی خوشنویسی رضوی در دو بخش ویژه اساتید و مسابقه به مناسبت میلاد با سعادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) و همزمان با دهه کرامت برگزار می شود.

وی اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت های فرهنگی، هنری و مذهبی مرتبط با سیره ائمه معصومین به ویژه امام رضا(ع) و گرامیداشت تولید کنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی و هنری در زمینه سیره، شخصیت و معارف امام رضا(ع) و کمک به انتشار گسترده تر این آثار را از اهداف این جشنواره دانست.

دبیر یازدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی گفت: نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ، ثلث و تحریری از رشته های این جشنواره و بیانات امام رضا(ع) ، روایات، اشعار و مقالات مرتبط با امام رضا(ع) و دل نوشته، سفرنامه، وصف الحال، حدیث نفس و عرض حال هنرمند خطاب به حضرت رضا(ع) از موضوعات این جشنواره می باشد.

وی مهلت ارسال آثار را 24 مرداد ماه دانست و اظهار داشت:اعلام نتیجه آثار 27 مرداد ماه و ارسال اصل آثار 5 شهریور ماه می باشد.

سرابی برگزاری نمایشگاه از آثار برگزیده جشنواره را از برنامه های جنبی جشنواره اعلام کرد و گفت: مراسم اختتامیه جشنواره 28 شهریور ماه برگزار می شود.

یازدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی به همت معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و با همکاری بنیاد فرهنگی و هنری امام رضا(ع) دبیرخانه جشنواره ملی خوشنوسیی رضوی خراسان رضوی، معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن خوشنویسان ایران شعبه مشهد، دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر در مشهد برگزار می شود. 
۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۵۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید