اخبار

شورای راهبردی تئاتر در خراسان رضوی تشکیل می شود

شورای راهبردی تئاتر در خراسان رضوی تشکیل می شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: باتوجه به پیشنهاد بسیاری از هنرمندان و بررسی این موضوع در صدد هستیم به زودی شورای راهبردی تئاتر خراسان رضوی را تشکیل دهیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، سید سعید سرابی  در نشست با اهالی تئاتر خراسان رضوی با تاکید بر اجرای عمومی تئاتر در مشهد افزود: مصمم هستیم هرشب در تئاتر شهر ،اجرای نمایشی را داشته باشیم  با توجه به برنامه های متنوع حوزه تئاتر ، انتظار می رود در آینده نزدیک با کمک هنرمندان تئاتر ،تقویم یکساله تئاتر خراسان رضوی را تدوین کنیم.

وی اظهار داشت : تبلیغ تئاتر های سطح شهر توسط جراید ،صداوسیما  از برنامه هایی است که ما به طور جدی آن را پیگیری میکنیم .

در ادامه این جلسه علی روحی ضمن ارائه گزارش از عملکرد انجمن نمایش استان گفت: انعقاد تفاهم نامه ای با بنیاد ملی نویسندگان با هدف تقویت متون نمایشی از جمله فعالیتهای این انجمن است در تلاشیم بتوانیم به کیفیت نمایش های ارائه شده بی افزاییم .

روحی تصریح کرد: تبادل برنامه های گروه های نمایشی با هفت استان همجوار از جمله خراسان شمالی ،خراسان جنوبی ،گیلان و ...،  از دیگر مواردی است که این انجمن با جدیت پیگیری می کند .

رئیس انجمن نمایش استان خراسان رضوی با بیان اینکه باید در حوزه تئاتر تمرکز زدایی کنیم گفت: در این راستا مصمم هستیم با سپردن بخش های مختلف این هنر به شهرستان ها تک تک شهرستان ها را فعال کنیم.

در ادامه صدرا یوسفی سرپرست اداره هنرهای نمایشی گفت: این اداره با برنامه های میان مدت و بلند مدت در صدد است بخش های مختلف این هنر را ارتقا بخشد به طوری که برای رسیدن به هدف خود اولویت هایی از جمله توجه ویژه به آموزش، استفاده از ظرفیت دستگاه های اجرایی استان و نیز بهره مندی از مجموعه تئاتر شهر از مهمترین ها است .

وی ادامه داد:چتر حمایتی برای همه حوزه های نمایش در تمام شهرستان ها، شتاب بخشی به روند صدور مجوز و نیز اعزام گروه های نمایش استان برای حضور در جشنواره های داخلی و خارجی دیگر برنامه های است که این اداره در پیش روی دارد .

در این جلسه هنرمندان پیشنهاداتی از جمله تشکیل شورای فنی و هنری نمایش برای اجراهای نمایش در تئاتر شهر و نیز شورای راهبردی نمایش در استان و مشهد ارائه کردند.

در این مراسم صدرا یوسفی به عنوان سرپرست اداره هنرهای نمایشی معرفی و از زحمات مهدی صدقی سرپرست سابق اداره هنرهای نمایشی تقدیر شد.

۲۰ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۰۷
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید