اخبار

نمایشگاه نگارگری وتذهیب«برگ سبز» در نیشابور گشایش یافت

نمایشگاه نگارگری وتذهیب«برگ سبز» در نیشابور گشایش یافت
همزمان با اعیاد شعبانیه نمایشگاه نگارگری وتذهیب«برگ سبز» آثار هنرمند نقاش« رحمان درّکی» در نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، حمید رضا آتشی مسؤول مجتمع های هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور با اعلام مطلب فوق افزود: نیشابور خواستگاه فرهنگ و هنر است و فعالیت های فرهنگی و هنری طی سال در این شهر تداوم داشته و هنرمندان رشته های مختلف آثار خویش را با سبک ها و موضوعات گوناگون در معرض دید عموم قرار می دهند که همزمان با اعیاد شعبانیه نمایشگاه نگارگری وتذهیب«برگ سبز»  یکی از این آثار جهت بازدید علاقمندان است.

وی عنوان داشت: نمایشگاه نگارگری وتذهیب«برگ سبز» آثار هنرمند نقاش « رحمان درّکی» است که 20 اثر در ابعاد 12*12 الی 70*50   بصورت آبرنگ وگواش در معرض دید عموم علاقه مندان می باشد.

آتشی در خصوص این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه دارای موضوعات قرآنی وتذهیب  است که براساس آیات وروایات کارشده است.

وی در خصوص سوابق این هنرمند بیان داشت: این هنرمند مشهدی  دارای 20سال سابقه فعالیت در رشته  نقاشی است و در حال حاضر کارشناس طراحی ونقاشی آستان قدس رضوی می باشد.

آتشی هدف از  برپایی این نمایشگاه را پرداختن به نگارگری وتذهیب در نیشابور و اشاعه آن  در بین هنرمندان دانست و خاطر نشان کرد: ما در پی نقد و بررسی آثار این هنرمند و رواج این نوع تکنیکها و سبکهای نگارگری وتذهیب  در سطح شهرستان نیشابور هستیم.

وی تصریح کرد: نمایشگاه نگارگری وتذهیب«برگ سبز»  از 18 تا 24 خرداد92 هر روز از ساعت 8الی 12 صبح 17 الی 20 بعدازظهر در محل نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور ویژه عموم علاقمندان دایر می باشد.

۱۹ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۲۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید