اخبار

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: هنرمندان تئاتر، خراسان را به کشور شناسانده‌اند

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: هنرمندان تئاتر، خراسان را به کشور شناسانده‌اند
آیین افتتاحیه «تئاتر شهر» مشهد با حضور معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل اداره هنرهای نمایشی کشور ، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و جمعی از هنرمندان تئاتر در مجتمع فرهنگی و هنری امام رضا(ع) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، در این مراسم معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین افتتاحیه تئاتر شهر مشهد گفت: طی سالیانه گذشته 800 سالن چند منظوره در کشور ساخته شده است، اما این سالن‌ها از امکانات و تجهیزات برای اجرای تئاتر بی‌بهره هستند.

حمید رضا شاه‌آبادی با تأکید بر اینکه طی سال گذشته تحولات چشمگیری در تئاتر کشور انجام شده، اظهار داشت: شکل‌گیری تئاتر شهر در مراکز استانها برای فعالیت هنرمندان تئاتر در راستای تصمیم گیری برای اجرای نمایش در 150 شب است.

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به فضاهای اختصاص یافته و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری در مجموعه‌هایی که به نام تئاتر شهر فعالیت می‌کنند، گفت: خراسان رضوی امکانات سخت افزاری خوبی داشت و با تکمیل پلاتوی اختصاصی و اضافه شدن سالن‌ها، هنرمندان و متولیان می‌توانند از این فضا با دریافت پروانه کار و تشکیل گروه‌های دایم نمایشی استفاده کنند.

شاه‌آبادی تئاتر خراسان رضوی را ریشه‌دار توصیف کرد و با یادآوری نام بزرگان تئاتر مشهد برادران ارجمند و رضا صابری و هنرمندانی که در این عرصه نام آشنا هستند، افزود: هنرمندان تئاتر، خراسان را به کشور شناسانده‌اند و اکنون با داشتن پاتوق و مکانی دایمی برای اجرای تئاتر به طور جدی می‌توانند تئاتر استان را متحول کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز در سخنان کوتاهی حضور معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی کشور و هیأت همراه را برای افتتاح تئاتر شهر مشهد فرصتی برای ارتقای تئاتر استان برشمرد و افزود: تئاتر شهر مشهد سومین تئاتر شهری است که در استانها افتتاح شده است.

سید سعید سرابی با اشاره به ظرفیتهای سخت افزاری و نرم افزاری در مجموعه تئاتر شهر مشهد گفت: این سالن باید به ظرفیتی تبدیل بشود که در عرصه فرهنگ و هنر و تئاتر استان سرآمد باشد و شاهد توفیقات آن باشیم.

وی افزود: تئاترهای شهر باید دارای یک سالن اصلی و حداقل دو سالن کوچک یا پلاتو باشد که در حال حاضر با بهره‌گیری از فضاهای موجود در مجتمع فرهنگی هنری امام رضا(ع) در پارک ملت مشهد یک سالن اصلی و یک سالن کوچک در طبقه همکف و یک سالن هم در طبقه منهای یک برای تولید و اجرای تئاتر آماده سازی شده است.

مجموعه «تئاترشهر» مشهد، شامل سالن‌های نمایش صحنه‌ای بزرگ و کوچک، نمایش عروسکی و آموزش تئاتر در مجموع با ظرفیت حدود 500 صندلی در محل مجتمع فرهنگی امام‌رضا(ع) واقع در پارک ملت مشهد می‌باشد که میزبان علاقه‌مندان به هنر تئاتر است.

۲۲ اسفند ۱۳۹۱ ۰۹:۵۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید