اخبار

پیام تبریک مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی به مناسبت انتخاب 4 شهر از استان به عنوان شهرهای خلاق فرهنگ و هنر

پیام تبریک مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی به مناسبت انتخاب 4 شهر از استان به عنوان شهرهای خلاق فرهنگ و هنر
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی طی پیامی، پیوستن 4 شهر استان خراسان رضوی، به شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور را تبریک گفت.

متن پیام دکتر مروارید، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی به شرح ذیل است:

اولین دوره معرفی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر، با اهمیت نگاه آینده محور و آمایشی در جهت توسعه عدالت فرهنگی و ترویج فرهنگ و هنر ایرانی اسلامی، تقویت و کاربردی سازی زیر ساخت های فرهنگی و هنری موجود و حمایت از طرح های خلاق بر آمده در بسترهای بومی و محلی شکل گرفت.

گام نخست این اقدام، شناسایی ظرفیت های کالبدی و انسانی، داشته ها و بن مایه های فرهنگی وهنری در مناطق مختلف کشور  بود که با اعلان فراخوان در سال ۱۳۹۸ آغاز شد وبیش از ۳۶۷ شهر از سراسر کشور طرح ها و ایده های خودشان را به دبیرخانه ارسال نمودند و پس از چندین مرحله ارزیابی و داوری آثار رسیده، ۱۴۳ شهر در ۹ موضوع ادبیات، موسیقی، صنایع دستی وسنتی، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، مد و لباس، سینما، رسانه و مطبوعات و چاپ و بسته بندی به مرحله پایانی راه یافتند.

 باعث مسرت است که ۴ شهر خراسان رضوی نیز موفق به کسب بالاترین  امتیازات و رتبه برگزیده جهت حضور در شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور شدند و بدین ترتیب نیشابور و تربت حیدریه به عنوان شهرهای خلاق ادبیات، قوچان شهر خلاق موسیقی و مشهد مقدس شهر خلاق رسانه و مطبوعات معرفی شدند.

اینجانب، ضمن تبریک این موفقیت به جامعه فرهنگی و هنری استان، مسئولین و مدیران شهری و شهرداری ها و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، امیدوارم، این موفقیت، تداوم بخش حرکت های تاثیر گذار فرهنگی وهنری در استان، متناسب با شرایط نوین گام دوم انقلاب باشد.

۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۹:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید