اخبار

شهرهای خلاق فرهنگ و هنر خراسان رضوی معرفی شدند

شهرهای خلاق فرهنگ و هنر خراسان رضوی معرفی شدند
در مراسم اختتامیه نخستین دوره معرفی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر، ۶۰ شهر به عنوان اعضای این شبکه معرفی شدند.

سیدمحمدمجتبی حسینی، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم مجازی اختتامیه معرفی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر گفت: طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر طرحی است که فعالیت های هنری را شامل می شود. انجمن ها، اصناف و هنرمندان عرصه فرهنگ و هنر در این طرح مشارکت می کنند. طرحی است که برپایه آمایش، آموزش و پژوهش مستمر ایجاد شود. مشارکت ده ها استاد کارآزموده در روزهای کرونایی مانع نشد. طرحی است که در لایه های درونی به مطالعات جدیدی در عرصه فرهنگ و هنر می پردازد.

حسینی بیان کرد: این شبکه می تواند از ظرفیت های فرهنگی و هنری ما برای توسعه اشتغال کشور کمک کند و در جلب گردشگری موثر باشد. شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر پدیده ای است که برمبنای تحقق برنامه ها احیا شده است راهنمای روشن پیش رو دارد. که می تواند نهادهای مختلف را در کنارهم قرار دهد.

ابراهیم حیدری، مدیردفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و دبیر اولین دوره شبکه شهرهای خلاق، گفت: در مجموع ۱۴۲ شهر به مرحله نیمه نهایی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر به مرحله رسیدند. از این میان ۶۰ شهر با عنوان شهرهای خلاق فرهنگ و هنر شناخته شدند. این شهرها شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر را تشکیل دادند. کلیات این جشنواره تدوین شده و در صورت تایید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شیوه نامه شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر تبدیل می‌شود و موضوعات آن را می‌توان کاهش یا افزایش داد.

در این مراسم شهرهای برگزیده طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر در حوزه ۹ گانه معرفی شدند. که شهرهای زیر از خراسان رضوی در بین شهرهای خلاق فرهنگ و هنر بودند:

شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر حوزه موسیقی: شهر قوچان استان خراسان رضوی

شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر حوزه ادبیات: شهر تربت حیدریه استان خراسان رضوی، شهر نیشابور استان خراسان رضوی

شهرهای شایسته پیوستن به شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر حوزه رسانه و مطبوعات: شهر مشهد استان خراسان رضوی

۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید