اخبار

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی:

ترویج فرهنگ قرآنی و مبارزه با هجمه های فرهنگی رسالت کانون‌ های مساجد است

ترویج فرهنگ قرآنی و مبارزه با هجمه های فرهنگی رسالت کانون‌ های مساجد است
مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی با بیان اینکه کانون ‌های مساجد یک ظرفیت نیروی انسانی در دل مساجد هستند، گفت:احیای کارکردهای مسجد، ترویج فرهنگ قرآنی، سیره نبوی و معارف و آموزه‌ های اهل بیت(ع) و همچنین مبارزه با هجمه ‌های فرهنگی از رسالت‌های کانون‌ های مساجد است.

«محمد ابدالی تکلو» با تاکید بر اینکه کانون ‌های فرهنگی و هنری مساجد، موجب تقویت و ایجاد نشاط روحی و همچنین پایبندی به ارزش ‌های اسلامی در افراد جامعه می‌شود، اظهار کرد: احیای کارکردهای مسجد، ترویج فرهنگ قرآنی، سیره نبوی و معارف و آموزه‌ های اهل بیت(ع) و همچنین مبارزه با هجمه‌های فرهنگی از رسالت‌های کانون‌ های مساجد است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی افزود: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با منابع انسانی و خلاقیت مردمی شکل گرفته است لذا ویژگی مردمی بودن کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آنان را بسیار متفاوت‌تر از سایر نهادهای فرهنگی کرده است.

وی از دیگر ویژگی‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد را عنصر شادابی و طراوت به واسطه حضور جوانان دانست و اظهار کرد: ترکیب فرهنگ و هنر در کانون‌ها حائز اهمیت است، فرهنگ سبب عمق بخشیدن به فعالیت‌ها و هنر سبب جذابیت و اثرگذاری می‌شود. ترکیب این دو ویژگی سبب تمایز فعالیت‌های کانون‌ها در مساجد شده است.

ابدالی تکلو اظهارکرد:گسترش برنامه های تربیتی بین نوجوانان و جوانان باعث افزایش هم افزایی اجتماعی بین آنها می شود و این راهکار برای مقابله با آسیب های اجتماعی در بین آنها نهادینه می شود و کانون های مساجد محل مطمئنی برای انجام برنامه های تربیتی است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی با تاکید بر اینکه کانون های مساجد در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در پیشبرد اهداف دینی و فرهنگی نظام اسلامی به خوبی نقش آفرینی می کنند، افزود: کانون های فرهنگی و هنری مساجد مظهر کار تشکیلاتی، گروهی و سازمان یافته هستند.

وی با تاکید بر اینکه در گام دوم انقلاب، حرکت عظیم دوباره ای با شناخت زمان می طلبد و باید در کانون های مساجد با ایمان راسخ به این بیانیه حرکتی نو به تناسب تقاضا و ساختار روانی جامعه ایجاد کنیم، گفت: کانون ‌های فرهنگی و هنری مساجد، یک ظرفیت نیروی انسانی گسترده هستند که در دل مسجد فعالیت می‌کنند.

۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید