اخبار

برگزاری نمایشگاه مجازی قرآن تهران از ۱۱ اردیبهشت

برگزاری نمایشگاه مجازی قرآن تهران از ۱۱ اردیبهشت
رییس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از آغاز به کار نمایشگاه مجازی قرآن کریم تهران از ۱۱ اردیبهشت و فعالیت این نمایشگاه به مدت ۱۰ روز در فضای مجازی خبر داد.

حجت الاسلام محمد تقی کاظمی نسب با اعلام زمان برگزاری نمایشگاه مجازی قرآن کریم گفت: نمایشگاه مجازی قرآن کریم به مدت ۱۰ روز از ۱۱ تا ۲۰ اردیبهشت مصادف با هجدهم تا بیست و هفتم ماه رمبارک مضان برگزار می شود.

وی ضمن قدردانی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت : با توجه به اینکه هم اکنون شیوع ویروس کرونا مانع از برگزاری این دوره از نمایشگاه به صورت فیزیکی بوده به حمدالله با همت وزیر محترم و معاونت قرآن و عترت این دوره از نمایشگاه به صورت مجازی در دسترس عموم علاقه مندان قرار می گیرد.

وی با تاکید بر اینکه انتظارما ازجامعه بزرگ قرآنی استان حضور فعال در زمان برگزاری نمایشگاه قرآن است بیان کرد: امیدواریم همانطور که شاهد استقبال خوب مردم در نخستین دوره نمایشگاه مجازی کتاب تهران بودیم شاهد این مهم در نمایشگاه مجازی قرآن و عترت باشیم.

کاظمی نسب ضمن تشکر از مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در خصوص نگاه ویژه به فعالیت های قرآنی در استان گفت: نقش استان در این نمایشگاه هم افزایی وتعامل با ستاد اجرائی نمایشگاه تهران است تلاش می کنیم در زمینه اطلاع رسانی نمایشگاه مجازی قرآن و عترت  اقداماتی به موقع دراستان  انجام دهیم تا همه دانشجویان، طلاب و استادان به ویژه در مناطق کمتر برخوردار از آن بهره ببرند.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه مجازی دو بخش اصلی فروشگاهی و محتوایی وجود دارد که بخش فروشگاهی به فروش کتاب های چاپی که ناشران از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز چاپ گرفته باشند در حوزه دین و دفاع مقدس اختصاص دارد.

کاظمی نسب  با بیان اینکه خانه کتاب و ادبیات ایران به عنوان مجری بخش فروشگاهی نمایشگاه قرآن انتخاب شده است ادامه داد: بستر این نمایشگاه همچون نمایشگاه مجازی کتاب است که سال گذشته برای اولین بار به دلیل ویروس کرونا از سوی خانه کتاب برگزار شد و در آنجا ناشران ثبت اثر می کردند و بازدیدکنندگان کتاب مورد نظر خود را از انتشاراتی که کتاب را ارائه کرده بود، انتخاب کرده و در سبد خرید قرار می دادند.

وی درباره بخش محتوایی نمایشگاه قرآن گفت: معاونت قرآن و عترت تلاش دارد تا مجموعه های شاخص و ممتاز را که در فضای مجازی خدماتی ارائه می دهند، شناسایی کند و زمینه حضور آنها را در نمایشگاه مجازی قرآن فراهم نماید و تمام موسسات و مراکز قرآنی و دینی که در بستر فضای مجازی فعالیت دارند، در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

رییس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی بیان داشت : ثبت نام برای حضور ناشران و موسسات قرآنی از ۲۳ فروردین شروع شد و تا ۳۱ فروردین  تمام ناشران و موسسات و مراکز قرآنی که مایل به حضور در نمایشگاه قرآن هستند، می توانند در سامانه مربوطه ثبت نام کرده و بعد از مرحله ثبت نام، کار ارزیابی و پالایش آنها انجام خواهد شد و آنگاه می توان آماری از میزان حضور ناشران و موسسات قرآنی ارائه کرد.

وی ادامه داد: تمام ناشرانی که در نمایشگاه مجازی قرآن شرکت می کنند، ملزم خواهند شد که ۲۰ درصد تخفیف برای  تمام محصولات خود در نظر بگیرند. البته ناشران می توانند برای ثبت نام به سامانه خانه کتاب مراجعه کنند و موسسات قرآنی می توانند در سامانه معاونت قرآن و عترت ثبت نام اولیه را انجام دهند ولی سامانه نمایشگاه مجازی قرآن ۱۱ اردیبهشت در دسترس خواهد بود.

علاقمندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانند به پایگاه اینترنتی معاونت قرآن و عترت  qia.farhang.gov.ir مراجعه کنند.

۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۳:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید