اخبار

معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی:

مرحوم اکبرزاده در جامعه شاعران آیینی از جایگاه ویژه و کم مانندی برخوردار بود

مرحوم اکبرزاده در جامعه شاعران آیینی از جایگاه ویژه و کم مانندی برخوردار بود
افشین تحفه گر معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به مناسبت اولین سالگرد درگذشت شاعر آیینی زنده یاد محمود اکبرزاده، نام و یاد ایشان را گرامی داشت.

وی در این پیام عنوان کرد: بر هیچکس پوشیده نیست که مشهد و خراسان قلب تپنده ادبیات فخیم فارسی است و در زمان کنونی نیز نقش چشمگیر شعر در انتقال ارزش های اسلامی و ایرانی از نسل گذشته به نسل معاصر با هیچ ابزار دیگری قابل مقایسه نیست و لازم است از این ابزار بی بدیل و ظریف در جهت انتقال مفاهیم ارزشمند ایرانی اسلامی بهره برد. در این میان نقش شعر آیینی در انتقال این مفاهیم والا بیش از دیگر حوزه ها نمود داشته است.

زنده یاد محمود اکبرزاده از پایه گذاران انجمن های قدیمی شعر مشهد و همچنین رئیس کانون مداحان استان خراسان رضوی بود. این شاعر انقلابی و مداح خوشنام و مردمی ، عمر خویش را صرف خدمت گزاری در آستان متبرک حضرت امام رضا(ع)  و عرض ارادت به پیشگاه سالار شهیدان (ع) کرد و به تنهایی در ارتقاء شعر آیینی خراسان بسیار تاثیر گذار بود.

وی در جامعه شاعران آیینی به ویژه در استان خراسان رضوی از جایگاه ویژه و کم مانندی برخوردار بود که از اوبه عنوان " حافظ انجمن های شعر و مداحی مشهد" و "مشوق شاعران جوان خراسان" یاد می شود. ایشان به عنوان پدر معنوی شعر ولایی کشور، تبحر و شناخت درستی از شعر به ویژه شعر آیینی داشت و همه ملزومات شعر آیینی در کلام ایشان هویدا بود.

اینجانب یاد و نام این شاعر بزرگوار را گرامی میدارم ، روحش قرین رحمت الهی و بهره مند از الطاف و شفاعت سید و سالار شهیدان باد.

۱۷ فروردین ۱۴۰۰ ۰۸:۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید