اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی:

شاعران با شعر تکثرات را ذیل پرچم انقلاب اسلامی گرد آوردند

شاعران با شعر تکثرات را ذیل پرچم انقلاب اسلامی گرد آوردند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه سرشت هنر گفتگو است و شعر در واقع اتحاد میان سرشت هنر و سرشت انقلاب اسلامی است، گفت: هنر ابزار و رسانه ای وحدت آفرین است و شاعران با هنر شعر خود تکثرات را در ذیل پرچم انقلاب اسلامی گرد آوردند.

«جعفر مروارید» در آیین تجلیل از پیشکسوتان و چهره‌های فعال شعر انقلاب با عنوان «راویان بالندگی» با ابراز خوشحالی از حضوردر جمع شاعران انقلاب گفت: بزرگداشت یاد و نام شاعران انقلابی که با قلم و اندیشه خود نهال انقلاب را بارورکردند جای تشکر دارد و از اقدام اداره کل کتابخانه های استان در طراحی واجرای طرح راویان بالندگی در ایام باشکوه پیروزی انقلاب اسلامی تشکر می کنم.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان رضوی انقلاب اسلامی را انقلاب کلمه عنوان کرد و ادامه داد: هنر، ابزار و رسانه ای وحدت آفرین است و شاعران با هنر شعر خود، تکثرات را در ذیل پرچم انقلاب اسلامی گرد آوردند.

وی با بیان اینکه سرشت هنر گفتگو محور است و شعر در واقع اتحاد میان سرشت هنر و سرشت انقلاب اسلامی به عنوان انقلابی فرهنگی است، افزود: این جلسه تنها تکریم شعر و شاعران نیست بلکه تکریم سرشت و هویت انقلاب اسلامی به عنوان انقلابی برخواسته از فرهنگ و هنر و توجه به ارزشهای اصیل انسانی است.

شایان ذکر است؛ معرفی شاعران انقلابی و فقید استان خراسان رضوی و بیان زندگینامه، آثار و قرائت پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در ایام وفات آنها از جمله دیگر بخشهای این مراسم بود که در این بخش از محمد قهرمان، ذبیح الله صاحبکار، احمد کمال پور،علی باقرزاده، حمید سبزواری، غلامرضا قدسی شاعران فقید و درگذشته استان یاد شد

۴ اسفند ۱۳۹۹ ۰۷:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید