اخبار

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی:

۱۱۰۰ مجوز الکترونیکی برای کانون های مساجد خراسان رضوی صادر شده است

۱۱۰۰ مجوز الکترونیکی برای کانون های مساجد خراسان رضوی صادر شده است
مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی با بیان اینکه سامانه بچه‌های مسجد فضایی را فراهم کرده تا کانونها بتوانند از طریق فضای مجازی موارد اداری مربوطه را پیگیری کرده و رفت و آمد آنان به مرکز استان به حداقل برسد، گفت: ۱۱۰۰ مجوز الکترونیکی برای کانون های مساجد استان صادر شده است.

«محمد ابدالی تکلو» با بیان اینکه مجوز الکترونیکی برای فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان صادر می شود، گفت: این مجوزهای الکترونیکی بر اساس اساسنامه جدید ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور صادر می‌شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی با بیان اینکه مدیران کانون های فرهنگی هنری باید با مراجعه به بخش کاربری کانون به نشانی «پرتال بچه‌های مسجد» نسبت به دریافت مجوز اقدام کنند، بیان کرد: اولویت صدور مجوز الکترونیکی بر اساس امتیاز کانون‌ها در سامانه بچه‌های مسجد است.

وی با اشاره به فعالیت بیش از ۱۸۰۰ کانون در سطح استان اشاره کرد و ادامه داد: تاکنون تعداد کثیری از کانون فرهنگی هنری مساجد استان برای دریافت مجوز الکترونیکی اقدام کرده اند که تا کنون یک هزار و صد مجوز الکترونیکی برای کانون های مساجد خراسان رضوی صادر شده است.

ابدالی تکلو برخورداری کانون از ۲ هزار امتیاز، تطبیق سن مدیر کانون که باید بین ۱۸ تا ۵۰ سال باشد، دارا بودن مدرک تحصیلی لیسانس، ثبت حداقل ۲۰ عضو برای کانون های شهری و ۱۰ عضو برای کانون های روستایی در سامانه، بارگذاری مدارک، داشتن امام جماعت و تکمیل اطلاعات ارکان کانون از جمله شرایط اخذ مجوز الکترونیکی است.

مدیر ستاد کانون های مساجد خراسان رضوی با بیان اینکه سامانه «بچه‌های مسجد» فضایی را فراهم کرده تا کانون‌ها بتوانند از طریق فضای مجازی موارد اداری مربوطه را پیگیری کرده و رفت و آمد آنان به مرکز استان به حداقل برسد، گفت: با توجه به تصویب اساسنامه ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد و براساس قانون باید مجوز مجدد برای فعالیت کانون ها صادر شود.

وی با بیان اینکه صدور مجوز مجدد با تغییراتی همراه است که هم می تواند برای کانون های فرهنگی هنری نوید بخش و هم در مسیر اجرا چالش هایی به همراه داشته باشد، گفت:با توجه به فراهم شدن زیرساخت های لازم، مجوز کانون های فرهنگی هنری به صورت آنلاین و در اسرع وقت صادر می شود.

۲ اسفند ۱۳۹۹ ۱۰:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید