اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی خبر داد:

در طرح پاییزه کتاب، کتابفروشان استان بیش از ۲۵ میلیارد ریال کتاب فروختند

در طرح پاییزه کتاب، کتابفروشان استان بیش از ۲۵ میلیارد ریال کتاب فروختند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران که از اول تا دهم بهمن ماه با حضور 1732 ناشر داخلی از سراسر کشور در بستر وب برگزار شد، یک میلیون و ۲۵۴ هزار و ۵۹۹ نسخه کتاب به ارزش ۶۴۰ میلیارد و ۲۵۸میلیون و ۷۷هزار و ۵۶۸ ریال به فروش رسید.
جعفر مروارید در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی افزود: شهروندان خراسانی پارسال در جریان برگزاری نمایشگاه کتاب در مشهد که به صورت حضوری برگزار شد، ۷۰ میلیارد ریال کتاب خریدند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: امسال بخاطر محدودیتهای ناشی از همه‌گیری کرونا، نمایشگاه کتاب برای حفظ سلامت شهروندان، به صورت مجازی و ملی برگزار شد در این  نمایشگاه که از اول تا دهم بهمن ماه با حضور 1732 ناشر داخلی از سراسر کشور در بستر وب برگزار شد، یک میلیون و ۲۵۴ هزار و ۵۹۹ نسخه کتاب به ارزش ۶۴۰ میلیارد و ۲۵۸میلیون و ۷۷هزار و ۵۶۸ ریال به فروش رسید، که در نوع خود یک رکورد کم نظیر است.

وی در ادامه اظهارداشت: نگاه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به کتاب  به عنوان یک بستر مهم و تاثیرگذار در توسعه فرهنگی است و از منظر ترویج فرهنگ، کتابخوانی را نیز مد نظر قرار می دهد و امسال با توجه به شرایط کرونایی طرح‌های فرهنگی در این زمینه نیز با رعایت پروتکل های بهداشتی اجرا شد.

مروارید افزود: امسال طرح فروش پاییزه کتاب در ۸۳ کتابفروشی اجرا شد که از این تعداد ۶۳ کتابفروشی در مشهد هستند، این کتابفروشی ها با رعایت پروتکل های بهداشتی با تکیه بر فضای مجازی و بستر وب بیش از ۲۵ میلیارد ریال کتاب فروختند و بعد از تهران بیشترین فروش کتاب را در این طرح داشتیم.

وی ادامه داد: امسال سه هزارو ۲۸ عنوان کتاب برای دریافت مجوز چاب واصل شده که تاکنون بیش از ۹۰ درصد آنها مجوزهای لازم را گرفته اند و در این زمینه و سایر برنامه های فرهنگی، همکاری همه جانبه با نهاد اداره کل کتابخانه های استان مد نظر است. 

۳۰ بهمن ۱۳۹۹ ۰۷:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید