اخبار

امام سجاد(ع) مظهر مظلومیت، معصومیت و مقاومت اهل بیت(ع) است

امام سجاد(ع) مظهر مظلومیت، معصومیت و مقاومت اهل بیت(ع) است
مروارید با بیان اینکه امام سجاد(ع) با درایت و زمان ‌شناسی دقیق، مبارزه غیر مسلحانه با حکام ظلم را پیش گرفت و در این راه با هوشمندی به منظور مقابله با جهالت سیاسی و مذهبی فعالیت کرد، گفت: امام سجاد(ع) مظهر مظلومیت، معصومیت و مقاومت اهل بیت(ع) است.

«جعفر مروارید» ضمن تسلیت به مناسبت سالروز شهادت امام سجاد(ع) با تاکید بر اینکه امام سجاد(ع) مظهر کامل و تمام مکارم اخلاقی است، گفت: آن حضرت(ع) همان گونه که در عبادت و بندگی خداوند اهتمامی بسیار داشت به گونه ای که در میان معصومان(ع) به فضیلت زین العابدین و سجاد شناخته شده در سیره اجتماعی اش چنان بود که به بزرگواری اخلاقی معروف شده، امام سجاد(ع) تجسم اخلاق و مکارم بود.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی با اشاره به اینکه امام سجاد (ع) به لحاظ اینکه در مصیبت کربلا و وقایع جانسوز پس از آن بودند اسوه صبر هستند، افزود:امام سجاد(ع) مظهر مقاومت و پایداری اهل بیت(ع) است و متاسفانه امروزه در مورد امام سجاد(ع) شناخت و معرفت کافی وجود ندارد.

 وی با تاکید بر اینکه امام سجاد(ع) نقش بسیار مهمی در احیای عاشورا و زدن تیر خلاص به شجره ملعونه بنی امیه داشتند و توانستند با بصیرت نهضت حسینی را به جامعه اسلامی منتقل کنند، ادامه داد:امام سجاد(ع) پاسدار وحی نبوی، خط علوی و شور حسینی بود. 

مروارید با بیان اینکه امام سجاد(ع) با درایت و زمان ‌شناسی دقیق، مبارزه غیرمسلحانه با حکام ظلم و جور را پیش گرفت و در این راه با هوشمندی به منظور مقابله با جهالت سیاسی و مذهبی فعالیت کرد، گفت: امام سجاد(ع) مظهر مظلومیت، معصومیت و مقاومت اهل بیت(ع) است. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی با تاکید بر اینکه از جمله صفات بارز امام سجاد(ع) تحمل و شکیبایى ایشان در برابر ناگواریها بود، افزود: امام سجاد (ع) نقش بسیار تأثیرگذاری در بازسازی هویت فرهنگی شیعیان داشت.

۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۱۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید