اخبار

چهار دانش آموز خراسان رضوی در پویش کتاب در خانه برگزیده شدند

چهار دانش آموز خراسان رضوی در پویش کتاب در خانه برگزیده شدند
معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: چهار دانش آموز خلاق خراسان رضوی در پویش کتاب در خانه ،ویژه آخرین نوروز قرن، برگزیده شدند.

افشین تحفه گر، با اعلام این خبر افزود: در ابتدای سال ۹۹ و همزمان با شیوع بیماری کرونا، دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و کتاب‌خوانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری مؤسسه خانه کتاب به مناسبت آخرین نوروز قرن و بنا به شرایط پیش‌آمده در اثر شیوع ویروس کووید۱۹، پویش ملی "با کتاب در خانه" ویژه کودکان و نوجوانان را در سراسر کشور برگزار نمود.

وی اظهار داشت: هدف این پویش، استفاده از فراغت به وجود آمده در خانه‌ها و استفاده از امکانات موجود در فضاهای مجازی در جهت ترویج اجتماعی کتاب‌خوانی در سراسر ایران و تشویق کودکان و  نوجوانان به گفت‌وگو پیرامون کتاب‌هایی بود که خوانده‌اند. این پوشش همچنین به دنبال ترویج توجه به امور بهداشتی در فضاهای فردی و اجتماعی و پر کردن اوقات فراغت به وجود آمده بودو در آن از شرکت‌کنندگان خواسته  شده بود، کتاب‌هایی که خوانده‌اند را در یک کلیپ ویدئویی کوتاه معرفی کنند، یا نظرشان را درباره آن بگویند.

تحفه گر گفت: این پویش در ادامه برگزاری جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان برگزار شد، اما محدود به شرکت‌کنندگان جام باشگاه‌ها نبود و همه کودکان و نوجوانان می توانستند در آن شرکت کنند.

وی افزود: در این پویش خانم ها پریا فاضلی و مائده قدمگاهی از شهرستان نیشابور، خانم ستایش یوسفی از شهرستان سبزوار و اقای پارسا جاهدی از شهرستان مشهد،  از مقطع دبستان برگزیده شدند. اینجانب ضمن تبریک به این آینده سازان عزیز کشور، پیروزی و موفقیت درتمامی عرصه های زندگی را برای ایشان خواستارم و از خانواده های این عزیزان و سایر شرکت کنندگان در این طرح، بابت همکاری در گسترش فرهنگ کتابخوانی کمال تشکر را دارم. امید آنکه به یاری ایزد مهربان، تمامی کودکان و نوجوانان سرزمین پاکمان ایران، همواره از درخت پر برکت دانش بهره مند باشند"

۸ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید