اخبار

با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی صورت گرفت:

افتتاح نمایشگاه هنرهای تجسمی ثامن الائمه(ع) در مشهد

افتتاح نمایشگاه هنرهای تجسمی ثامن الائمه(ع) در مشهد
همزمان با دهه کرامت، نمایشگاه آثار پیشکسوتان، استادان و هنرمندان هنرهای تجسمی خراسان رضوی با عنوان "ثامن الائمه" (ع) روز شنبه در نگارخانه مجتمع فرهنگی، هنری امام رضا (ع) در مشهد گشایش یافت.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: شعار دهه کرامت امسال با توجه به میراث کریمانه اهل بیت (ع)، همدلی به رسم اهل بیت (ع) است و نمایشگاه "ثامن الائمه" (ع) نیز با همین نگاه گشایش یافته است.

جعفر مروارید افزود: در این نمایشگاه ۸۰ هنرمند هنرهای تجسمی ۱۲۰ اثر خود را با نگاه کرامت اهل بیت (ع)، ترویج آموزه‌های اهل بیت (ع) و زندگی همراه با معنویت و ارزش‌های انسانی به تصویر کشیده‌اند.

وی ادامه داد: امسال با توجه به شیوع کرونا، تاکید و سعی شده است برنامه‌های مردمی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود، در کنار آن نشر برنامه‌های ویژه دهه کرامت در فضای مجازی نیز به صورت خاص و ویژه مورد تاکید قرار گرفته است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: به همین مناسبت مجموعه‌ای از آموزه‌های مربوط به سبک زندگی رضوی در قالب کلیپ‌های فرهنگی و هنری در فضای مجازی تدوین شده که شامل هفت قسمت کوتاه می‌باشد و هدف از ساختن این کلیپ‌ها ترویج مدل زندگی رضوی و سیره حضرت امام رضا (ع) است.

وی افزود: طی دهه کرامت ۱۲ کمیته تخصصی ذیل این اداره کل برنامه‌های لازم را تدوین کردند که علاوه بر زیباسازی شهر و شور و نشاط معنوی، تولیدات بصری فرهنگی، هنری مبتنی بر نیاز همیشگی جوانان به معنویت است که از طریق رسانه ملی و فضای مجازی پخش می‌شود.

گفتنی است نمایشگاه ثامن الائمه(ع) تا ۱۳ تیرماه صبح ها از ساعت ۱۰ الی ۱۲ و بعدازظهر از ساعت ۱۷ الی ۱۹ در نگارخانه پایتخت فرهنگی جهان اسلام، مجتمع فرهنگی هنری امام رضا(ع) پذیرای علاقمندان است.

۸ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید