اخبار

فرزند شهید معزز رحیمی: برای من پدر اسوه صبرو شجاعت

فرزند شهید معزز رحیمی: برای من پدر اسوه صبرو شجاعت
سکینه رحیمی فرزند شهید معظم قربانعلی رحیمی، رفتار نیکو و کمک به فقرا و نیازمندان را از جمله صفات پسندیده در سیره و رفتار ایشان عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، در راستای سلسله برنامه‌های بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس(کارگروه زنان و خانواده)، طرح مصاحبه بانوان معزز فرزند شهید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: با موضوع « شهید در تجارب زیسته یادگاران شهید » به‌مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در روز دختر مصاحبه ای را با سکینه رحیمی دختر شهید قربانعلی رحیمی انجام شد:

لطفا خود را معرفی کنید و در خصوص توانمندی‌هایتان سخن بگویید؟

اینجانب سکینه رحیمی فرزند شهید قربانعلی رحیمی متولد 1362 با مدرک کارشناسی رشته کتابداری و اطلاع رسانی با عنوان کارشناس فرهنگی درسال94 در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی چناران مشغول به کار شدم و پس از آن در سال99 به عنوان کارشناس کارگزینی در معاونت توسعه، مدیریت و منابع انسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی مشغول به خدمت هستم .

لطفا پدر بزرگوارتان را معرفی کنید؟

پدر من در سال 1365 به فیض شهادت نائل گردید ایشان از همان سالهای اوایل جنگ به عضویت بسیج درآمدند.

پدرم از سال ها قبل برای رفتن به جبهه اهتمام داشتند و با پافشاری و اصرار خودشان نهایت داوطلبانه راهی جبهه شدند و در ۲۲بهمن سال 65 در عملیات والفجر کربلای 5 به شهادت رسیدند.

در این عملیات حسین برادر بزرگترم نیز پدر را همراهی می کردند که چند روز قبل از عملیات به اصرار پدر برای   کمک به مادر در امور خانه به منزل بازگشتند.هنوزچند روز از حضور برادر در کنار خانواده نگذشته بود که خبر شهادت پدر توسط همرزمانش به ما رسید.

لطفا برای ما از خاطرات کودکی بگویید؟

من هم همانند حضرت رقیه(س) سه ساله بودم که پدرم به شهادت رسید و همانند پرستو به سرزمین عشق که سالیان سال آرزویش را داشت کوچ کردو رفت، خیلی وقت ها که  دلم می گیرد قاب عکسش را بغل می گیرم و ساعت ها اشک می ریزم و خودم را سبک می کنم. 

 همه می دانند دختر عاشقانه پدر را دوست دارد و پدر مامن آرامش اوست اما من از این نعمت برخوردار نبودم

من در خانواده مذهبی به دنیا آمدم و  فرزند آخر خانواده هستم. به خودم می بالم که فرزند مردی غیور و قهرمان هستم من به این فداکاری پدرم و امثال او افتخار می کنم

خاطراتی که من از پدرم دارم بیشتر از گفتار نزدیکان و آشنایان است . از مادرم که می گوید تو را هم نام دختر امام حسین(ع) گذاشت می شنوم که پدرم جوانی دلیر و قهرمان بود و محبت خود را از کودکان فامیل دریغ نمی کرد .

پدر در انجام صله رحم در فامیل زبانزد بود به طوری که هر هفته به دیدار اقوام می رفتند و درصورت نیاز کارهای آنها را انجام می داد.

خاطرات شیرین دوران کودکی را بدون پدر و با محبت و دست نوازش مادر و برادران بزرگترم سپری کردم .

تمام خوشی های آن دورانم خانواده بودند . مادرم تمام تلاش خود را می کرد تا ما احساس کمبود پدر را نداشته باشیم .پس از دوران کودکی و رفتن به مدرسه زمان کنکور فرارسید و من دراین آزمون در رشته کتابداری و اطلاع رسانی قبول شدم و وارد دانشگاه شدم تحصیلات این دوران را در دانشگاه امام رضا(ع) با سربلندی و پشتوانه ی مادرم به اتمام رساندم بعد از تحصیلات به دنبال کار بودم و اکنون در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی مشغول به کار هستم .

موفقیت های امروزم را مدیون زحمات بی شائبه ی مادرم و دعای خیر پدرم هستم می دانم که او مرا می بیند و دعا می کند.

در آخر می خواهم به تمام فرزندان شهدا بگویم که هیچ وقت احساس نا امیدی و شکست نکنند چرا که خداوند همواره ماست و وظیفه ما سنگین تر از دوران جبهه و جنگ است ما هم باید با نیروی عقل و ایمان و جهاد فاطمی از ایران عزیزمان دفاع کنیم و سعی کنیم که سنگر را برای دشمن خالی نکنیم

۳ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۲۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید