اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی:

نظام فهما نشان از یک شبکه سازی گسترده ملی و بین المللی دارد

نظام فهما نشان از یک شبکه سازی گسترده ملی و بین المللی دارد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه کانون های مساجد برای برآورده کردن نیازهای معنوی جوان متولد شده در انقلاب نقش بسزایی دارند، گفت: نظام فهما نشان از یک شبکه سازی گسترده ملی و بین المللی دارد.

«جعفر مروارید» در آئین رونمایی از صفحه استانی فهما با بیان اینکه دین ما به نیازهای اساسی بشر توجه می کند که اولین نیاز بشریت حفظ سلامتی است و به این دلیل برنامه های فرهنگ و مذهبی در ایام کرونا تعطیل و محدود شد، گفت: با اینکه حرم ها تعطیل شدند اما نیاز به معنویت تعطیل نشد و اتفاقی که در فضای کرونا افتاد بی نظیر بود چرا که دنیا فهمید نیاز بشر به آرامش در جمع ها و رویدادهای دینی بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی با اشاره به اینکه معنویت دینی نیاز اساسی بشر است و کانون های مساجد نیاز معنوی و درونی انسان را هدف قرار دادند، اظهارکرد: ویروس کرونا این فضا را برای همه فراهم کرد تا تفکر کنند و به یک خودآگاهی برسند که چگونه می توانیم فضای اجتماعی را تقویت کرد.

مروارید ادامه داد:شیوع کرونا یک فرصت تحدید نظر در ناکارآمدی های گذشته شد که اگر ما در چهار دهه گذشته از یک شیوه پیروی می کردیم اکنون شاید نیاز باشد تا شیوه هایی که کارآمدی بیشتری داشته باشد را اجرا کنیم و این ظرفیت رسیدن به این هدف را فقط  کانون های مساجد دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی مسجد را پایگاه اجتماعی و سیاسیی و محل جمع حداکثری مردم دانست و افزود:مساجد برای جذب حداکثری مردم بعد از کرونا باید برنامه داشته باشند، مسجد در کنار مدرسه و بازار سه ضلع تمدن ما را شکل می داد لذا هنر مساجد وقتی است که طیف خاکستری و مخاطبین جدید را جذب کند.

وی با بیان اینکه نظام فهما نشان از یک شبکه سازی گسترده ملی و بین المللی دارد، گفت: در نهادهای دینی باید مراقبت کنیم که دچار روزمرگی نشویم، اتاق فکر کانون های مساجد باید به تولید محتوا برای بعد از کرونا توجه کند و در گام دوم انقلاب برای جوان انقلابی کانون های مساجد برنامه های متنوع داشته باشد.

مروارید با تاکید بر اینکه کانون‌های مساجد بازوهای فرهنگی مساجد هستند‌ لذا باید تفکر کنیم و آماده باشیم این‌ نهاد را برای جوان کنونی تغییر دهیم، اظهارداشت: روش مجاهدان شیعی که باعث پویایی جامعه شیعی شده فهم عاقلانه و بر اساس نیازهای روز است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی با اشاره به اینکه کانون های مساجد برای برآورده کردن نیازهای معنوی جوانان متولد شده و در انقلاب نقش بسزایی دارند، بیان کرد: ما در دوران فضای مجازی هستیم و حکمرانی کار آمد در فضای مجازی نیاز آینده جمهوری اسلامی است لذا برنامه های دهه آینده کانون ها باید توجه به این حکمرانی باشد.

۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید