اخبار

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خلیل آباد:

استقبال خوبی از آموزش هنر مجازی در این شهرستان شد

استقبال خوبی از آموزش هنر مجازی در این شهرستان شد
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خلیل آباد با بیان اینکه در ایام شیوع کرونا با برنامه ریزی که صورت گرفت تا با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و راه اندازی گروه هنر را مجازی بیاموزیم، آموزش هنر تعطیل نشود، گفت: استقبال خوبی از آموزش هنر به صورت مجازی در شهرستان خلیل آباد شد.

مریم افتخاری، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: در اولین روزهایی که بیماری کرونا شروع شد، فعالیت های فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد به واسطه پیشگیری از شیوع بیشتر بیماری متوقف شد.

وی با بیان اینکه آموزشگاه ها، موسسات فرهنگی، هنری و قرآنی، سالن اجتماعات، کلاس های آموزشی در زمینه های مختلف، نشست های شعر و… که نیاز به تجمع داشت کنسل شد، خاطرنشان کرد: همفکری با هنرمندان شهرستان در این زمینه صورت گرفت که آموزش هنر در این ایام نباید تعطیل شود و همچنین با استفاده از ظرفیت فرهنگ و هنر به پویش در خانه بمانیم کمک شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خلیل آباد با تاکید بر اینکه به دنبال این بودیم که خانواده ها راحت تر بتوانند این ایام را در کنار دیگر اعضا در خانه بمانند و همچنین آموزش ها را دریافت کنند، تصریح کرد: جمع بندی این بود که از فرصت و ظرفیت فضای مجازی برای ترویج این امر استفاده کنیم و به همین منظور گروهی با نام هنر را مجازی بیاموزیم در شبکه های اجتماعی با همکاری هنرمندان شهرستان، مرکز فنی و حرفه ای، نهاد کتابخانه های عمومی، آموزش و پرورش و میراث فرهنگی راه اندازی شد.

وی با اشاره به اینکه کلیپ های آموزشی به صورت بومی از هنرمندان سطح شهرستان تهیه و تدوین شد و در این گروه به اشتراک گذاشته می شد، اذعان کرد: در بین این آموزش ها از مباحث تفریحی و… استفاده می شد و همچنین آموزش هایی در موضوعات نقاشی، خوشنویسی با قلم نی، خوشنویسی خط تحریری، موسیقی، اجرای موسیقی زنده، میان پرده های طنر، معرفی کتاب، آشپزی و شیرینی پزی، بازدید مجازی از امامزادگان، مباحث قرآنی و… نیز در گروه به اشتراک گذاشته می شد.

افتخاری همچنین در ادامه عنوان کرد: پیشنهادهایی از دیگر شهرستان ها برای همکاری در این زمینه وجود داشت ولی تاکید ما بر استفاده از ظرفیت هنرمندان بومی شهرستان بود که خوشبختانه با استقبال خوبی همراه شد.

وی با بیان اینکه اکثر اعضای گروه هنر را مجازی بیاموزیم از شهرستان بودند ولی از شهرستان ها و استان های دیگر هم اعضایی حضور داشتند که بازخورد مثبتی از این اقدام را منعکس می کردند، تشریح کرد: این گروه به صورت رسمی از اول فروردین ۹۹ شروع به کار کرد و هنوز نیز به فعالیت خود ادامه می دهد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خلیل آباد در پایان بیان کرد: استفاده از فضای مجازی به نحو احسن از اهداف تشکیل این گروه بود و مردم نیز از این امر احساس رضایت داشتند.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید