اخبار

نخستین جشنواره فیلم رافت برگزیدگان خود را شناخت

نخستین جشنواره فیلم رافت برگزیدگان خود را شناخت
نخستین جشنواره فیلم رافت در محل سالن شهید اصغرزاده مجتمع فرهنگی و هنری امام رضا(ع) با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، در این مراسم جواد نکوزاد، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد گفت: هنرمند نقش هدایتگری و آگاهی را در جامعه ایفا می‌کند.

نکوزاد در ادامه با بیان اینکه غرور و پیشرفت ملی و شخصیت‌های مهم از جمله ارکان‌های یک جامعه متمدن هستند، گفت: فیلم‌سازان ما باید این ارزش‌ها را رصد و آنها را به خوبی انعکاس دهند.

وی ادامه داد: اگر فیلمی مفاهیم دینی را به صورت غلط در جامعه انعکاس دهد، قطعا ضربه‌های زیادی به جامعه وارد خواهد کرد و فیلم‌سازان جوان باید این مهم را در نظر گیرند.

وی در پایان صحبت‌هایش از مسوولان حاضر در این جشنواره تشکر و از تلاش‌های خانم سیده نسرین شاه‌محمدی به عنوان دبیر جشنواره فیلم کوتاه رافت تقدیر کرد.

در ادامه سیده نسرین شاه‌محمدی دبیر جشنواره با بیان اینکه از 160 اثر رسیده به دبیرخانه 32 اثر توسط هیات بازبینی انتخاب و به جشنواره راه یافته اند، افزود: در این میان 19 فیلم داستانی،‌4 مستند، 8 پویانمایی و یک نماهنگ وجود دارد که به رقابت پرداختند.

شاه‌محمدی در پایان اظهار داشت: در کنار پخش فیلم‌ها جلسات نقد و بررسی با عنوان اسلام در سینمای غرب برگزار شد. همچنین تعداد 136 فیلم از بیست و نهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران در این جشنواره به نمایش درآمد که با استقبال پرشور مخاطبان مواجه گردید.

در ادامه جلسه حسین مسگرانی معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و جواد نکوزاد از خانواده مرحوم احمد خادم‌الحسینی، فیلم‌ساز و عکاس برجسته خراسانی که چندی پیش فوت کرده بود تقدیر کردند و یاد و خاطره این فیلم‌ساز شهیر را گرامی داشتند.

در این مراسم جایزه سه فیلم برگزیده انجمن سینمای جوان مشهد به همراه لوح تقدیر و حمایت از ساخت اثر بعدی به فیلم‌های "نفس نرم نسیم" ساخته سعید همتی وند، "دوربین مدرسه " ساخته محمد صادقی و "بوم رنگ" ساخته فتح‌الله شیبانی رسید.

همین طور شش، فیلم لوح تقدیر و جایزه را برای حضور در 29 جشنواره فیلم کوتاه تهران از هیات داوران دریافت کردند که در این میان فیلم‌های "تولد آفتاب" ساخته حامد کاتبی، "نبرد خلیج فارس" ساخته فرهاد عظیما، "خوابم می‌یاد" ساخته مهران قربانی، "گاهی سکوت کنیم" ساخته هانیه خاکپور، "شاید آفتاب" ساخته احمدرضا کرمی و "زیر سایبان خورشید" ساخته سیده نسرین شاه‌محمدی، حضور داشتند.

همچنین لوح سپاس همراهی و همیاری به رییس مرکز علمی و کاربردی فرهنگ و هنر1 و علی مقدسی مدیر آموزشگاه سینمای "موج نو" اهدا شد.

در ادامه تندیس جشنواره و دیپلم افتخار به همراه چهار میلیون ریال برای بهترین فیلم جشنواره، به ابراهیم ایرج زاد کارگردان فیلم "چند کیلومتر دورتر" رسید.

 همچنین بهترین فیلم داستانی "من قدیمی هستم" ساخته عادل تبریزی و ایران انتظام، بهترین فیلم مستند "پایان دایره" ساخته احمدرضا کرمی و بهترین انیمیشن "نبرد خلیج فارس" ساخته فرهاد عظیمی دیگر آثار حائز رتبه در این جشنواره بودند.

لوح تقدیر و جایزه به فیلم "سایه آفتاب" ساخته احمدرضا کرمی و انیمیشن "تولد آفتاب" ساخته حامد کاتبی در بخش بهترین فیلم با محوریت جشنواره اهدا شد.

همچنین انیمیشن "کابوس نامه" ساخته زهرا جوادی جایزه ویژه هیات داوران و حمایت از تولید اثر بعدی را دریافت کرد.

نخستین جشنواره فیلم کوتاه رافت با رقابت 32 اثر در سالن سینمایی شهید اصغرزاده مشهد برگزار شد و هیات داوران این جشنواره شامل امیرحسین صفرلی، ناصر ضمیری و جمشید مجددی بودند.

۱ آبان ۱۳۹۱ ۱۱:۴۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید