اخبار

افزایش مشارکت موسسات هدف فراخوان طرح های قرآنی در فضای مجازی

افزایش مشارکت موسسات هدف فراخوان طرح های قرآنی در فضای مجازی
معاون قرآن و عترت اداره ‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: با اجرای فراخوان طرح‌های قرآنی در فضای مجازی به‌دنبال افزایش مشارکت مؤسسات طراح بودیم.

حجت‌الاسلام محمدتقی کاظمی‌نسب، معاون قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان این خبر افزود: فراخوانی با عنوان «طرح‌های قرآنی در فضای مجازی» منتشر کردیم و شرکت‌کنندگان فرصت داشتند تا ۸ اردیبهشت‌ماه طرح‌های خود را ارسال کنند و تا به امروز نیز ۱۵ طرح تاکنون به معاونت قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ارسال شده است.

معاون قرآن و عترت بیان کرد: بناست در نشستی این طرح‌ها بررسی و کارشناسی شود و از مجموع طرح‌های ارسال شده، با قید اولویت و طرح‌هایی که خلاقانه و نوآورانه و متناسب با فضای مجازی است و مخاطب بیشتری در فضای مجازی جذب می‌کند، از ۵ طرح حمایت کنیم و در همین ماه رمضان اجرای طرح‌ها را آغاز کنیم، برخی از این طرح‌ها مربوط به ماه رمضان و برخی از آن‌ها مدت‌دار و ادامه‌دار است.

کاظمی‌نسب افزود: اولویت‌هایی که در این فراخوان داشتیم این بود که طرح‌ها نوآورانه و خلاقانه‌، متناسب با اهداف و سیاست‌های فرهنگی، قرآنی معاونت قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد استان باشند، قابلیت اجرایی در فضای مجازی داشته باشند و به فعال کردن فعالیت‌های آموزشی مؤسسات کمک کنند، یعنی مؤسسات از رخوت موجود بیرون آیند.

وی اظهار کرد: با این فراخوان قصد داشتیم مشارکت مؤسسات را داشته باشیم و مؤسساتی که طراح هستند و افراد مدیر و مدبر در آن‌ها حضور دارند به ارائه طرح بپردازند و خوشبختانه طرح‌های مطلوب و جامعی دریافت کردیم که باید مورد بررسی قرار بگیرند.

معاون قرآن و عترت ارشاد خراسان رضوی گفت: در ابتدای سال ۳ کلیپ با رویکرد «در خانه بمانیم تا سالم بمانیم» توسط قاریان مطرح استانی ضبط و در فضاهای مجازی منتشر شد که تا حدودی به در خانه ماندن مردم کمک کرده باشیم.

کاظمی‌نسب ادامه داد: یکی دیگر از برنامه‌هایی که اکنون در حال اجراست، برنامه «خانه‌های نورانی» است، در این خصوص معاونت قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سامانه‌ای طراحی کرده است که در آن آموزش قرآن، صحیفه سجادیه، نهج‌البلاغه و مباحث قرآنی مطرح شده است و هر روز جوایز نقدی به شرکت‌کنندگان اهدا می‌شود، همه استان‌ها در این سامانه شرکت می‌کنند و سامانه بسیار فعالی است.

وی گفت: برخی از مؤسسات نیز مانند مؤسسه قرآن و عترت «تدبر» در قرآن و سیره به‌صورت خودجوش به‌منظور برگزاری دوره‌های آموزش قرآن، اقدام به ثبت‌نام رایگان در فضای مجازی کرده‌اند. این طرح اکنون در مرحله ثبت نام است و امید است به نحو مطلوبی دنبال شود.

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۸:۵۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید