اخبار

برگزاری آزمون سراسری فیلم‌سازی در نیشابور

برگزاری آزمون سراسری فیلم‌سازی در نیشابور
معاون انجمن سینمای جوان نیشابور از برگزاری آزمون سراسری فیلم‌سازی با حضور بیش از 45 نفر از فیلمسازان نیشابوری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، مسعود سلیمانی سپهر معاون انجمن سینمای جوان اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور با اشاره به برگزاری آزمون سراسری فیلم‌سازی گفت: آزمون سراسری فیلم‌سازی همزمان با سراسر کشور در نیشابور برگزار گردید.

وی با بیان اینکه آزمون ورودی دوره‌های فیلم‌سازی برای هجدهمین سال متوالی است که به صورت سراسری برگزار می‌شود افزود: در این آزمون بیش از 50 نفر از جوانان علاقه‌مند به فیلم‌سازی  نیشابوری شرکت نمودند.

معاون انجمن سینمای جوان نیشابورادامه داد: انجمن سینمای جوان به عنوان پل ارتباطی بین جوانان علاقمند سینما توانسته است فیلمسازان و سینماگران مطرح و شایسته‌ای را به جامعه هنری و سینمایی کشور تقدیم کند.

سلیمانی سپهر در ادامه با اشاره به فعالیت‌های این انجمن تصریح کرد: انجمن سینمای جوان در زمینه‌های مختلف آموزشی و فرهنگی،‌ عکس،‌ برگزاری جشنواره و تولید فیلم اقدامات گسترده‌ای انجام داده است.

وی یادآور شد: در حال حاضر 60 دفتر سینمایی در 31 استان کشور فعالیت دارند که هزاران هنرجو را آموزش داده و این هنرجویان هم‌اکنون در بخش‌های مختلف سینما و مشاغل مرتبط فعالیت می‌کنند.

سلیمانی سپهر عنوان کرد: برگزاری دوره‌های بلند‌ مدت آموزش فیلمسازی در چهار ترم 600 ساعته و آشنایی هنرجویان با 16 عنوان درسی مبانی وفرهنگ هنر اسلامی ، تاریخ سینما،عکاسی، فیلمنامه‌نویسی، تصویر برداری، تدوین، کارگردانی، نورپردازی و... از جمله برنامه‌های فرهنگی آموزشی انجمن سینمای جوان است.

وی اذعان کرد: استفاده از نظام آموزشی مدرن و یکپارچه، مناسب بودن میزان شهریه، وجود محیط سالم و مورد اعتماد خانواده‌ها، ‌اعطای گواهینامه معتبر بین‌المللی، پشتیبانی و حمایت و... از دیگر مزایای بارز برگزاری دوره‌های آموزشی انجمن سینمای جوان است.

معاون انجمن سینمای جوان نیشابورتصریح کرد: فیلم‌سازان جوان نیشابوری که در دوره های قبلی آموزش دیده و فارغ‌التحصیل شده اند موفق به شرکت در جشنواره فیلم اولی‌ها شدند.

۲۹ مهر ۱۳۹۱ ۰۹:۰۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید