اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلام خراسان رضوی:

برای ایجاد روحیه نشاط و شادابی در جامعه برنامه ریزی صورت گیرد

برای ایجاد روحیه نشاط و شادابی در جامعه برنامه ریزی صورت گیرد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: باید در روزهای سختی که به سر می بریم حوزه فرهنگ و هنر برای سلامتی روحی و ایجاد نشاط و شادابی در جامعه برنامه ریزی کند.

جعفر مروارید در جلسه شورای معاونین این اداره کل افزود: باید برای ایجاد نشاط اجتماعی و حفظ روحیه مردم برنامه ریزی مناسبی از سوی جامعه فرهنگی هنری صورت گیرد.

وی نسبت به افزایش فعالیت های فرهنگی هنری در جامعه تاکید کرد و ادامه داد: با توجه به این که فعالیتهای فرهنگی هنری به دلیل پیشگیری از بیماری کرونا و جلوگیری از تجمعات تعطیل شده است باید این فعالیتها را در فضای مجازی گسترش دهیم، نباید حوزه فرهنگ و هنر تعطیل شود بلکه فعالیتها در فضای مجازی جایگزین فعالیتهای فرهنگی و هنری که تعطیل شده است بشود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی بر لزوم توجه به پیشکسوتان فرهنگ و هنر تاکید کرد و گفت: در این فضای سخت، باید نسبت به سلامتی اصحاب فرهنگ و هنر به ویژه پیشکسوتان حساس باشیم و در صورتی که برای یکی از این بزرگواران مشکلی پیش آمد کمک کنیم که سریعتر این مشکلات حل شود.

وی با اشاره به سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای جبران ضرر کسب و کارهای فرهنگی و هنری گفت: توسط معاونت های تخصصی بررسی انجام بشود و کسب و کارهایی که به آنها ضرر و زیان وارد شده شناسایی و با پیشنهادات کاربردی برای جبران ضرر آنها به وزارت ارشاد معرفی شوند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی همچنین بر الکترونیکی کردن صدور مجوزها تاکید کرد و بیان داشت: فرصت مناسبی است تا هر چه سریعتر به سمت دولت الکترونیک برویم، خوشبختانه وزارت ارشاد برخی از مجوزها را الکترونیکی کرده است و نیاز به مراجعه حضوری نیست، معاونت تخصصی بررسی لازم را انجام دهند و هر حوزه ای دیگری می شود فعالیتها از طریق الکترونیکی انجام شود را بررسی و اقدامات مناسب انجام گیرد.

وی در ادامه بر دورکاری کارکنان تاکید کرد و گفت: دورکاری کارکنان یک راهکار مناسب برای جلوگیری از تجمع در ادارات است، پیگیری شود ساختارهای لازم برای دورکاری کارکنانی که این امکان برایشان فراهم است مهیا شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: پیگیری شود که همه مراکز فرهنگی و هنری کلاس ها و سایر فعالیتهای خود را تعطیل کرده باشند، در شرایط حساسی هستیم و باید همه مراقب باشیم تا این زنجیره شیوع قطع شود و همه مردم در سلامت کامل به سر ببرند.

۲۱ اسفند ۱۳۹۸ ۰۹:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید