اخبار

دبیر شورای هماهنگی کانون های مساجد کاشمر:

کانون‌ های مساجد کاشمر برای مقابله با ویروس کرونا تدابیر ویژه ای اتخاذ کرده اند

کانون‌ های مساجد کاشمر برای مقابله با ویروس کرونا تدابیر ویژه ای اتخاذ کرده اند
دبیر شورای هماهنگی کانون های مساجد کاشمر با اشاره به ظرفیت قابل توجه کانون‌های مساجد این شهرستان در هدایت گری جامعه برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، گفت: مساجد و کانون‌های فرهنگی هنری شهرستان کاشمر در مقابله با این بیماری برنامه‌های متنوعی را اجرا می‌کنند.

«علی توکلی» با اشاره به برنامه های کانون های فرهنگی هنری مساجد این شهرستان در اطلاع رسانی و آموزش پیرامون پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: تهیه و طراحی پوسترهای آموزشی از وب سایت کشوری بچه های مسجد فهما به منظور آگاه سازی و اطلاع رسانی به مردم در سه محور رعایت بهداشت، شیوه برخورد با افراد مبتلا و بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی در دستور کار قرار گرفت و توسط رابطین فهما این شهرستان در اختیار کانون های فرهنگی هنری مساجد قرار داده شد.

دبیر شورای هماهنگی کانون های مساجد کاشمر با اشاره به نقش مساجد و کانون های فرهنگی هنری در هدایت گری جامعه برای پیشگیری از این بیماری، تصریح کرد: در همین راستا با همکاری مراکز بهداشتی و درمانی، شهرداری محترم، شورای اسلامی و دهیاریها در روستاههای بخش مرکزی و کوهسرخ و همچنین بخشداری برای ضدعفونی کردن مساجد، مکان های عمومی و نیز ادعیه ها و قرآن های مساجد و کانون های فرهنگی هنری تلاش کردیم همچنین به فعالان مسجدی توصیه شد که از صرف هرگونه نوشیدنی در مساجد پرهیز شود تا گامی در جهت پیشگیری از بیماری کرونا برداشته شود.

وی ادامه داد: علاوه بر آن به هیئت امنای مساجد و مدیران محترم کانون ها تاکید کردیم برای اجتناب از سرایت بیماری به دیگران، برنامه های اقامه نماز و قرائت دعا و مستحبات را به حداقل برسانند.

توکلی تاکید کرد: به دلیل آنکه برنامه های جمعی در کانون ها و مساجد به شیوع این بیماری کمک می کند مقرر شد برنامه های اطلاع رسانی و آموزشی کانون های فرهنگی هنری از بستر فضای مجازی انجام شود که این مهم هم اکنون در ۱۵ روستا و ۳۰ کانون مرکز شهر در حال انجام است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر ادامه داد: با توجه به در پیش بودن نیمه ماه رجب و محدودیت برگزاری اعتکاف در مساجد، توصیه کردیم که مردم نسبت به انجام اعمال «ام داوود» در منازل اهتمام داشته باشند.

وی با اشاره به ظرفیت کانون های مساجد در آرامش بخشی به مردم در این شرایط، گفت: در چنین فضایی مدیران و اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد باید با حضور در فضای مجازی، سامانه بچه های مسجد و بخش پروفایل کاربری خود از بروشورهای مخصوص ستاد هماهنگی کانونهای مساجد کشور در زمینه بیماری کرونا و راههای پیشگیری آن با اعضا و فعالان خود به آرامش جامعه کمک و در راستای تقویت روحیه و امیدآفرینی و مقابله با شایعات و اخبار کذب در این زمینه تلاش کنند.

۱۹ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید