اخبار

واج نگار آثار سمانه سنگچولی در فرهنگسرای بهشت

واج نگار آثار سمانه سنگچولی در فرهنگسرای بهشت
نمایشگاه شعر نقاشی "واج نگار" شامل آثاری از تلفیق شعر با نقاشی سمانه سنگچولی در فرهنگسرای بهشت مشهد گشایش یافت.

این نمایشگاه با حضور محمدجواد استادی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد، حمید عشقی دبیر انجمن های ادبی خراسان، استاد حسین طالبی پیشکسوت نقاشی، دکتر تقوی بهبهانی و دکتر جواد مهربان از اساتید ادبیات دانشگاه های خراسان رضوی و تعدادی کثیری از علاقمندان به ادب و هنر افتتاح گردید.

در این نمایشگاه ۳۰ تابلو از "سمانه سنگچولی"، هنرمند مشهدی به نمایش درآمده که با رنگ اکریلیک و تلفیقی از شعر و نقاشی است.

سنگچولی در معرفی نمایشگاه گفت: این آثار با قلم تشبیه و استعاره در قالب انتزاعی تصاویری از اشعارم را به نمایش می‌گذارد.

وی با بیان اینکه اشعار من مضمونی عاشقانه و عارفانه دارد، افزود: هدف از برپایی این نمایشگاه پیوند شعر با حوزه‌های مختلف هنری است زیرا همانگونه که شعر با موسیقی پیوند دارد با نقاشی و سایر هنرها نیز مرتبط است.

در ادامه محمد جواد استادی ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن و قدردانی از سمانه سنگچولی ، با اشاره به بازخورد خوب پیوند شعر با بقیه هنرها ،خلق آثار جدید و با کیفیت والبته با مضامین روز از نتایج برگزاری این نمایشگاهها دانست و استمرار و ابداعات در عرصه هنر رو خواستار شد.

حمید عشقی در این رابطه عنوان کرد: از دو سال قبل در اندیشه هم افزایی و تجمیع هنرهای هفت گانه در برگزاری برنامه های ادبی بودم.در جشنواره ها و شب شعرها از خطاط و نقاش و فیلمساز و عکاس دعوت میکردیم تا در کنار شعر هنرهای دیگر هم همسو با اشعار در راه اهداف معین گام بردارند که تجربه خیلی خوبی بود.

شایان ذکر است این نمایشگاه تا سه روز در فرهنگسرای بهشت مشهد دایر می باشد.

۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید