اخبار

همزمان با دهه فجر ۳ باب کانون فرهنگی هنری در مساجد خراسان رضوی افتتاح شد

همزمان با دهه فجر ۳ باب کانون فرهنگی هنری در مساجد خراسان رضوی افتتاح شد
مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی با اشاره به اینکه زمینه شکوفایی بسیاری از افراد نخبه و تحصیل کرده از مرکز کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و شکل گرفته است، گفت: همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ۳ باب کانون در مساجد شهرهای خراسان رضوی افتتاح شد.

«محمد ابدالی تکلو» ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه(س) و روز زن گفت: حضرت فاطمه(س)در دین اسلام جایگاه بسیاری رفیعی دارد و به ویژگی های متعددی ممتاز است، سوره و آیاتی از قرآن همچون سوره کوثر، سوره انسان، آیه تطهیر و آیه مودت در حق آن حضرت و همسر و فرزندانش نازل گردیده است و مطابق با روایتی از پیامبر اکرم (ص) دوستی و دشمنی با آن حضرت به منزله دوستی و دشمنی با پیامبر است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی افزود:انقلاب اسلامی با تکیه بر ارزشها و اعتقادات اسلامی با هدف والای استقرار قوانین الهی در کلیه شئونات حیات فردی و اجتماعی مردم ایران رخ داد، این انقلاب از یک سو سبب رشد گرایش های معنوی و تضعیف اندیشه مادی گرایان شد و از سوی دیگر الگوی مبارزاتی اسلام تحت ستم در نقاط مختلف جهان گردید.

ابدالی تکلو با بیان اینکه مساجد میعادگاه و محور همگرایی وحدت در میان مسلمانان جهان است، افزود:زمینه شکوفایی بسیاری از افراد نخبه و تحصیل کرده از مرکز کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و شکل گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در بسیاری از آیات قرآن برای ساخت مساجد و آباد کردن حوزه‌های فرهنگی و دینی آن به مسلمانان سفارش شده، اظهارداشت:اهمیت مسجد در نظام جمهوری اسلامی و فرمایشات رهبر معظم انقلاب نیز برای مسلمانان در همه ابعاد بیان شده است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی با تاکید بر اینکه مساجد در شکل گیری حرکت‌های انقلابی و مقابله با دشمنان انقلاب نقش بسزایی داشته، گفت:همزمان با دهه مبارک فجر، کانون های شهدای ابرده در شهرستان بینالود، کانون جوادالائمه(ع) در شهرستان طرقبه شاندیز و کانون فرهنگی هنری حضرت زینب (س) در روستای قلعه نو شهرستان فریمان افتتاح شد.

ابدالی تکلو با بیان اینکه ارتقای سطح آگاهی سیاسی مردم باید در مساجد سطح شهر شکل گیرد، افزود: مجموعه کانون های فرهنگی هنری خود را خادم مسجد می دانند و این افتخاری است که توانستیم در این حوزه فعالیت کنیم چرا که کار کردن برای مسجد در زندگی برکات فروانی به وجود می آورد.

۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ۱۴:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید