اخبار

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی:

رویداد فهما بستری مهم برای رشد و تعالی کانون‌های مساجد محسوب می شود

رویداد فهما بستری مهم برای رشد و تعالی کانون‌های مساجد محسوب می شود
مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی گفت: فهما، یک رویداد ملی در سطح جامعه بزرگ مراجعین و مجاورین مساجد کشور است که فرصتی ناب برای انجام فعالیت‌های منسجم و هدفمند کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در قالب رقابتی سالم فراهم کرده است.

«محمد ابدالی تکلو» گفت: فهما، یک رویداد ملی در سطح جامعه بزرگ مراجعین و مجاورین مساجد کشور است که فرصتی ناب برای انجام فعالیت‌های منسجم و هدفمند کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در قالب رقابتی سالم فراهم کرده است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی با بیان اینکه کانون‌های مساجد با اجرای برنامه‌ها و فعالیت های هنری افراد بیشتری را می توانند به مساجد جذب کنند و باید از این ظرفیت به بهترین نحو بهره گیری کرد، ادامه داد: ارائه الگوهای تربیتی به نوجوانان و جوانان می تواند زمینه رشد فکری و تربیتی آنها را فراهم کند و کانون های مساجد به عنوان خط مقدم مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان در این مورد باید پیش قدم باشد.

وی گفت: در رویداد ملی فهما کارکردهای کانون های مساجد در معرض نقد و اظهارنظر سایر کانون های دیگر به عنوان رقیب های رفیق قرار می گیرد و کانون ها می توانند از تجارب یکدیگر در راستای هر چه بهتر شدن فعالیت ها استفاده کنند.

ابدالی تکلو بیان کرد: در رویداد فهما، اعضای کانون های مساجد کشور به صورت منظم و مستمر نسبت به میزان فعالیت هایی که انجام می شود امتیاز می گیرند و در نهایت پس از ارزیابی و در نظر گرفتن ظرفیت های بومی، جغرافیایی و محلی استان ها، هر سال یک استان به عنوان پایتخت فرهنگی هنری مساجد کشور معرفی می شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی با اشاره به اینکه تخصصی شدن برنامه ها و فعالیت های کانون های مساجد از دستاوردهای رویداد «فهما» است که فعالان مساجد را در تب و تاب پیشتازی در این راستا قرار داده است، افزود: رویداد ملی «فهما» با هدف رتبه بندی و نشان دادن فعالیت ها و برنامه های کانون های مساجد تاکنون توانسته رویکرد مناسبی را در بین فعالان کانون ها ایجاد کند.

وی با بیان اینکه ظرفیت های فرهنگی و هنری مسجد یک مفهوم محوری در تمدن اسلامی و در مدل و سبک زندگی ایرانی اسلامی است، افزود: رویداد ملی فهما نوعی شبکه سازی اجتماعی هست و این شبکه سازی اجتماعی کمک می کند تا آن جمع هایی که قبلا به شکل حضوری داشته ایم اکنون با کمک فناوری های نوین توسعه چند ده برابری در فضای ایران پیدا کند.

ابدالی تکلو رویداد ملی فهما را یک اقدام سازنده برای احصای کانون های فرهنگی هنری فعال دانست و گفت: این رویداد بستری مهم برای رشد و تعالی کانون‌های فرهنگی هنری محسوب می شود.

وی با تاکید بر اینکه کانون های فرهنگی و هنری در مساجد حلقه وصلی می شوند که بسیاری از ظرفیت ها، پتانسیل ها و جوانان را دور هم جمع می کنند، افزود: کانون های فرهنگی و هنری مساجد باید علاوه بر فعالیت های عمومی به سمت انجام فعالیت های تخصصی هم حرکت کنند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی با اشاره به اینکه رویداد ملی فهما برکات بسیار خوبی خواهد داشت، افزود: با راه اندازی سامانه فهما، نسل جوان آموزش عملی برای استفاده از رسانه های روز را می‌بینند و یک فضای وسیعی برای تبلیغ در حوزه دین و جوانان ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تقویت و تزریق فرهنگ دینی به جامعه یکی از رسالت‌های کانون‌های فرهنگی و هنری است، ادامه داد:با توجه به اینکه فضای مجازی فرصتی برای بروز شدن و شناسایی استعدادهای بچه های مسجدی است پس باید از این فضا در راستای پویایی و تحرک بین کانون‌های فرهنگی و هنری استفاده کرد.

ابدالی تکلو ادامه داد: رویداد ملی فهما ضمن گردآوری بانک جامع اطلاعاتی از قابلیت ها، ‌توانمندی های و قدرت اجرایی کانون ها در عرصه فرهنگ و هنر اصیل اسلامی، الگوهای برتر را عرضه کرده و مساجد سراسر کشور را به هم نزدیک تر می کند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی با اشاره به اینکه ما باید در فضای مجازی وارد شده و تأثیرگذار باشیم و بتوانیم پیام خود را از این طریق منتقل کنیم که رویداد فهما رسیدن به این هدف را آسان تر می کند، اظهارداشت: افزایش حضور موثر فعالان مسجد در عرصه های مختلف به ویژه عرصه فضای مجازی ضروری است.

۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید