اخبار

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی:

شورای اطلاع‌رسانی، تحرکات دشمن در فضای مجازی را خنثی ‌کند

شورای اطلاع‌رسانی، تحرکات دشمن در فضای مجازی را خنثی ‌کند
هفتمین جلسه شورای اطلاع رسانی خراسان رضوی به ریاست معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری و به دبیری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با دستور کار راهکارهای رسانه ای نشاط سیاسی و برگزاری انتخابات پرشور برگزار شد.

در ابتدای این جلسه جعفر مروارید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و دبیر شورای اطلاع رسانی استان با تشکر از حضور مردم و رسانه ها در راهپیمایی پر شکوه 22 بهمن گفت:  رسانه ها با توجه به گستره توزیع و راهبردهای خود مخاطبین متفاوتی در سطح جامعه دارند که با توجه به این مخاطبین لازم است برنامه ریزی مناسبی را انجام دهند.

وی پیشنهاداتی را با توجه به نوع رسانه ها بیان کرد و افزود: رسانه های مجازی می توانند با مصاحبه های میدانی با مردم در خصوص ویژگی های کاندیدای اصلح، درج یادداشت های نخبگانی در خصوص انتخابات؛ خبرگزاری ها و رسانه های برخط با تهیه کلیپ های تصویری از انتخابات پرشور گذشته، آگاهی سازی و ایجاد حس اعتماد در بین مردم، شناخت و درک احساس مؤثر بودن مردم از رأی خویش، مطبوعات و رسانه های مکتوب نیز می توانند با صفحه یا ستونی اختصاصی به انتخابات بپردازند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به نقش صدا و سیما بیان داشت: استفاده از شیوه های نو و تاثیرگذار، برگزاری جشنواره فیلم های انتخاباتی، مانند آن چه در هفته دفاع مقدس انجام می شود، در این جشنواره هر شب یک فیلم با مضمون انتخابات پخش شود، همچنین سریال هایی که تاکنون با این موضوع ساخته شده است دوباره بازپخش شوند.

همچنین برگزاری میزگردهایی که به بیان راهکارهای افزایش جایگاه مجلس بپردازد، می تواند در ایجاد فضای پرشور در انتخابات نقش موثری ایفا کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: شورای اطلاع‌رسانی خراسان‌رضوی تحرکات دشمن در فضای مجازی را خنثی ‌کند.

حسن جعفری در جلسه شورای اطلاع ‌‌رسانی استان که در محل دفتر معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری برگزار شد، اظهار کرد: افرادی که در حوزه نظارت بر انتخابات فعالیت می‌کنند، داوطلبان، احزاب و جریان‌های سیاسی به همراه مردم چهار بخش فرآیند انتخابات را شامل می‌شوند.

وی افزود: هفته گذشته جلسه‌ای با حضور تمامی داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان برگزار و بایدها و نبایدها به همراه جزئیات «قانون شفافیت و نظارت بر تامین مالی فعالیت‌های انتخاباتی در انتخابات مجلس شورای اسلامی» برای آن‌ها تبیین شد.

جعفری ادامه داد: در قالب یک کتابچه به تمامی داوطلبین موارد قانونی یادآوری شده است و اگر تخلفی توسط مسئولان ذی ربط گزارش شود، برخورد قانونی توسط نهاد‌های نظارتی صورت خواهد گرفت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با تاکید براینکه حفظ و ارتقای سلامت انتخابات امری مهم است، تصریح کرد: در حوزه رای‌گیری و ارتقای سلامت انتخابات، هیات‌های اجرایی و هیات‌های نظارت همواره نظارت‌ها و کنترل‌های لازم را انجام می‌دهند، ضمن اینکه با به کارگیری دستگاه‌های الکترونیکی احراز هویت در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، آمار رای‌دهندگان برخط شده و خطای انسانی کاهش قابل ملاحظه ای می یابد.

جعفری با اشاره به اینکه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اولین انتخاباتی است که بعد از بیانیه گام دوم انقلاب برگزار می‌شود، افزود: به همین منظور معاندین و ضد انقلاب در تلاش هستند تا با تحرکات خود در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی این مسئله را القا کنند که مردم مشارکت زیادی در انتخابات نخواهند داشت، در این راستا شورای اطلاع رسانی خراسان رضوی باید نسبت به تحرکات دشمن در فضای مجازی واکنش نشان داده و آن‌ها را خنثی کند.

جعفری در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: خراسان رضوی تنها استانی است که 12 شعبه اصلی برگزاری انتخابات در آن دارای فیبر نوری است، لذا سرعت پهنای باند نسبت به دوره قبلی 4.5 برابر افزایش یافته است و دغدغه‌ای در این حوزه وجود ندارد.

وی در خصوص نحوه اطلاع‌رسانی اطلاعیه‌های ستاد انتخابات اظهار کرد: در ایام انتخابات طبق قاعده اطلاعیه‌های ستاد انتخابات را بلافاصله اطلاع‌رسانی و در پرتال سایت استانداری خراسان رضوی منتشر می‌کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی هم ‌اکنون در حوزه اطلاع‌رسانی انتخابات جزو پنج استان برتر کشور محسوب می‌شود.

جعفری با تاکید بر اینکه هیچ دغدغه‌ای در حوزه اجرای انتخابات نداریم و همه شرایط محیا شده است، افزود: جمعه گذشته مانور پشتیبانی انتخابات را با حضور عوامل مختلف و مجریان انتخابات برگزار کردیم تا میزان آمادگی‌ها سنجش شود و این مانورها درحوزه های مختلف تا زمان اخذ رای تداوم خواهد یافت

در این نشست دکتر مروارید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و دبیر شورای اطلاع رسانی استان با تشکر از حضور مردم و رسانه ها در راهپیمایی پر شکوه 22 بهمن با بیان دستور کار این جلسه (راهکارهای رسانه ای برای برگزاری انتخابات پرشور) گفت:  رسانه ها با توجه به گستره توزیع و راهبردهای خاص خود مخاطبین متفاوتی در سطح جامعه دارند که باید با توجه به این مخاطبین برنامه ریزی لازم را انجام دهند.

وی پیشنهاداتی را با توجه به نوع رسانه ها بیان کرد و افزود: رسانه های مجازی می توانند با مصاحبه های میدانی با مردم در خصوص ویژگی های کاندیدای اصلح، درج یادداشت های نخبگانی در خصوص انتخابات؛ خبرگزاری ها و رسانه های برخط تهیه کلیپ های تصویری از انتخابات پرشور گذشته، آگاهی سازی و ایجاد حس اعتماد در بین مردم، شناخت و درک احساس مؤثر بودن مردم از رأی خویش، مطبوعات و رسانه های مکتوب می توانند صفحه یا ستونی اختصاص به انتخابات بپردازند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به نقش صدا و سیما بیان داشت: استفاده از شیوه های نو و تاثیرگذار، برگزاری جشنواره فیلم های انتخاباتی، مانند آن چه در هفته دفاع مقدس انجام می شود هر شب یک فیلم با مضمون انتخابات پخش شود، همچنین سریال هایی که تا کنون با این موضوع بوده اند دوباره بازپخش شوند و

برگزاری میزگردهایی که به بیان راهکارهای افزایش جایگاه مجلس بپردازد، می تواند در ایجاد فضای پرشور در انتخابات نقش موثری ایفا کند.

۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید