اخبار

نقد و بررسی سه فیلم جشنواره فجر در مشهد

نقد و بررسی سه فیلم جشنواره فجر در مشهد
در حاشیه هفدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد نشست نقد و بررسی سه فیلم اکران شده در این جشنواره در پردیس سینمایی هویزه برگزار گردید.

در این نشست و جلسه نقد و بررسی که با حضور علی مقدسی و غلامرضا زوزنی در پردیس سینمایی هویزه برگزار گردید، فیلم های سینمایی شنای پروانه، لباس شخصی و خروج مورد تحلیل و نقد و بررسی قرار گرفت.

علی مقدسی مدرس و منتقد سینما در خصوص فیلم سینمایی شنای پروانه به کارگردانی محمد کارت گفت: شنای پروانه بر خلاف آن چه که به نظر می رسد که پیرامون لاتهای حاشیه و جنوب تهران باشد بیشتر روایت گر داستان و ماجرای پردانه های بی گناهی است که به دام کسانی می افتند که حتی از ماهیت ایشان خبر ندارند. در این جا مسیله قربانی شدن است قربانی رقابت کسان دیگری که مدعی هستند. رقابت بر سر موقعیت و جایگاه.

 ضرباهنگ فیلم نفس گیر و مناسب است. بازیگر زن فیلم طناز طباطبایی با وجود کوتاهی نقش بازی درخور تحسینی ارایه کرده است. نشانه هایی از نوعی منفعت طلبی وجود دارد به گونه ای که حجت با ضرافت و هوشمندانه مصیب را با پول خودش پای چوبه دار می فرستد.

زوزنی در مورد فیلم خروج ساخته ابراهیم حاتمی کیا گفت این فیلم در واقع اثری از مسعود کیمیایی است به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا. او اشاره کرد که در این فیلم حاتمی کیا خط سیر اعتراضش را نسبت به گذشته پررنگ تر پی گرفته است.

او در ادامه درباره فیلم لباس شخصی ساخته امیر عباس ربیعی گفت: لباس شخصی که بخشی از تاریخ سیاسی این کشور را به تصویر می کشد شایسته تقدیر است. چرا که ما در حال انتقال رویدادهای سیاسی کشور به نسل آینده هستیم . فیلم و صحنه آرایی فیلم شبیه ماجرای نیمه روز شده است که یک دلیلش حضور محمد رضا شجاعی به عنوان طراح صحنه در هر دو فیلم است.

۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۵۹
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید