اخبار

جریان شعر خراسان همچون رودی خروشان در حرکت هست

جریان شعر خراسان همچون رودی خروشان در حرکت هست
معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی در سلسله دیدارهای خود از انجمن های ادبی، این بار مهمان انجمن شعر امین به دبیری محمد کاظم کاظمی بود.

افشین تحفه گر با همراهی حمید عشقی دبیرانجمن های ادبی خراسان و هاشم رضازاده عضو شورای سیاستگذاری شعر استان به حسینیه هنر رفتند که به شعر وشاعری پیوند خورده است.

وی در این دیدار گفت:شعری که با پرورش شعور همراه باشد در تاریخ ماندگار خواهد بود و نیز در ادامه به نسل جوان شاعر انجمن اشاره نمود و افزود: عزم جدی اهالی شعر وادب بویژه جوانان حکایت از جریان پرخروش شعر خراسان دارد و این اشتیاق باعث رونق هر چه بیشتر تولیدات ادبی می شود.

وی همچنین حضورشاعران جوان  درکنارپیشکسوتان نقطه عطف وقت این جلسه شعر دانست وخاطره نشان کردپرورش جوانان برای آینده نظام نقش بی بدیل داردوبااشاره به بیانیه گام دوم انقلاب وتوجه ویژه رهبری به جوانان اظهارامیدواری کرد جریان فرهنگی وادبی خراسان درکناربزرگانی چون استادکاظمی که ازاعضای شورای سیاستگذاری شعراستان است نیازمند حضور جوانان برای امتداد سلسله فرهنگی خراسان است.

در ادامه همه شاعران اشعار خود را با موضوع دهه مبارک فجر و انقلاب قرائت کردند و به پاس حضور در این محفل شاعرانه عکسی یادگاری گرفته شد تا درخاطرات بماند.

لازم به ذکر است دیگر عضو شورای سیاستگذاری شعر خراسان راضیه رجایی دبیری این جلسه ادبی را به عهده دارد.

۱۷ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۴۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید