اخبار

۱۱ هزار خراسانی در آزمون قرآن و عترت شرکت کردند

۱۱ هزار خراسانی در آزمون قرآن و عترت شرکت کردند
معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: همزمان با سراسر کشور ۱۱ هزار و ۲۶۰ نفر زن و مرد در هجدهمین دوره سراسری آزمون قرآن و عترت شرکت کردند.

حجت الاسلام محمد تقی کاظمی نسب افزود: این تعداد از ۲۱ شهرستان خراسان رضوی صبح و بعد از ظهر روز گذشته در چهار گروه امتحانی ترجمه و مفاهیم قرآنی، معارف اهل بیت(ع)، حفظ قرآن کریم و آموزشهای الکترونیک و ۱۶ رشته مرتبط به آنها به رقابت پرداختند.

وی اضافه کرد: بیشترین شرکت کننده مربوط به شهرستان مشهد با چهار هزار و ۷۰۰ نفر بود که در دو حوزه امتحانی حسینیه آیت الله شاهرودی ویژه خواهران و دبیرستان محمودیه ویژه برادران حضور یافتند.

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: هدف از برگزاری این آزمون شناسایی و معرفی نخبگان و استعدادهای درخشان قرآنی در سنین نوجوان و جوان و همچنین سنجش و ارزیابی کمی و کیفی عملکرد موسسات و مراکز قرآن استان است.

کاظمی نسب افزود: ثبت نام برای شرکت در هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت ۲۵ آبان ماه تا ۱۵ آذرماه امسال از طریق سایت  www.quranedu.ir انجام گرفت و نتایج آزمون نیز طی روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده از طریق همین سایت قابل مشاهده است.

۱۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۳۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید