اخبار

پیام مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در خصوص "همدردی با بازماندگان حادثه سقوط هواپیما" و لزوم "حمایت از نیروهای خدوم پاس دار امنیت کشور"

پیام مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در خصوص "همدردی با بازماندگان حادثه سقوط هواپیما" و لزوم "حمایت از نیروهای خدوم پاس دار امنیت کشور"
جعفر مروارید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی طی پیامی با بازماندگان حادثه سقوط هواپیما همدردی و بر حمایت از نیروهای خدوم پاس دار امنیت کشور تاکید کرد.

متن این پیام به شرح ذیل است:

ایران در این هفته که گذشت، داغ‌های سترگی را تجربه کرد. از شهادتِ جان‌گدازِ آن شهیدِ زنده، سپه‌سالارِ سپاهِ اسلام و سالارِ عاشقانِ ولایت، شهید حاج قاسم سلیمانی تا کشته شدنِ چندین تن از داغ‌داران و سوگوارانِ آن شهید در مراسمِ پرشکوهِ تدفینش و خبرِ پر کشیدنِ یک‌صد و هفتاد و شش پروانه‌ی مسافر که در پروازِ واپسین‌شان، جان به جان‌آفرین تسلیم کردند و نیز خبرِ کشته شدنِ نوزده تن از مسافرانِ اتوبوس در حادثه‌ی سوادکوه، همه، داغ بر داغ‌مان افزود.

بی‌گمان چنین اندوه‌های بزرگی دلِ هر هم‌میهنی را به درد می‌آورد و چشم‌اش را به اشک می‌آمیزد. به ویژه خبرِ سقوطِ هواپیمایی که حاملِ نیک‌ترین و تحصیل‌کرده‌ترین ایرانیان بود. هم‌میهنانی که هر یک امروز و فردا، می‌توانستند فخرِ جامعه‌ی دانش‌گاهی و پژوهنده‌ی کشورمان باشند.

در شرایطی که کشورِ عزیزمان تحتِ شدیدترین فشارهای امنیتی و نظامی از سوی مستکبرانِ جهان است و هر لحظه بیمِ آن می‌رفت تا خاکِ عزیزمان طعمِ تلخِ تجاوزِ نظامی دشمن را بچشد، تردیدی نیست که احتمالِ خطای محاسباتی و اشتباه فردی ممکن است گاه، باعثِ بروز حوادثی شود که ناخواسته، سببِ از دست رفتن سرمایه‌های انسانیِ هم‌سرزمین‌مان شود؛ چندان که دیدیم شد. اما این همه نباید سبب شود تا ارجِ زحماتِ نیروهای خدومِ پاس‌دارِ امنیتِ کشور را نادیده انگاریم و خدای ناکرده به واسطه‌ی اندوهی که در دل داریم، قدرِ خدمتِ پاسدارانِ انقلاب و میهن را ندانیم. به ویژه آن که سردارانِ حافظِ آسمان و خاکِ کشور، شجاعانه و دلیر، مسوولیتِ خطای رفته را پذیرفته و با دلی غمگین و دردمند، سعی در جبرانِ آن دارند.

این‌جانب ضمنِ ابرازِ هم‌دردیِ عمیق با بازمانده‌گانِ عزیزِ از دست‌شده‌گانِ هم‌میهمن‌ام و نیز ضمنِ طلبِ صبر برای خانواده‌های داغ‌دار، آرزومندم تا علاوه بر جبرانِ این خسارتِ جان‌کاه از سوی مقاماتِ مسوول، بتوانیم با درکی عادلانه و منصفانه از شرایطِ خطیرِ کشورمان -که بی‌شک باعثانش مستکبرانِ نشسته در کاخی سفیدند- هم قدرشناسِ خدماتِ نیروهای مدافعِ خاکِ میهن باشیم و هم انتظارِ تصحیح و تعدیلِ خلل‌‌های احتمالی را بکشیم؛ ان‌شاءالله.

جعفر مروارید

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی

۲۴ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید