اخبار

بانوی عکاس نیشابوری برگزیده چهارمین دوسالانه سراسری عکس نور

بانوی عکاس نیشابوری برگزیده  چهارمین دوسالانه سراسری عکس نور
میترا زرگرانی بانوی عکاس نیشابوری با مجموعه عکس «مادران شهدا» در بخش استعداد‌های جوان برگزیده چهارمین دوسالانه سراسری عکس نور در تالار اندیشه شهر تبریز شد.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور اظهار کرد: هنر واقعیت‌ها  را به تصویر می‌کشد و دلیل ماندگاری‌اش  ملموس بودنش است؛ خدای متعال برترین هنرمند است و هنرمندی که واقعیت‌ها را به تصویر بکشد، مورد تحسین مردم قرار می‌گیرد؛ زیرا به خلق زیبایی‌ها پرداخته است و با توجه به رسالت والای هنرمندان، به خصوص اصحاب فرهنگ وهنر نیشابور انتظار داریم تا با هدایت تخصصی آنها، از خودسازی به جامعه‌سازی و در نهایت به تمدن نوین اسلامی نائل شویم.

علیرضا سیدآبادی افزود: وجه مشترک این هنرمندان، اعتقاد، خودباوری، تلاش دینی و انقلابی و تقید به آرمان‌های انقلاب اسلامی است و در هر دوره رویش‌های جدید با تفکرات انقلابی را شاهدیم.

وی خاطرنشان کرد: فطرت بشر زیبا دوست است؛ مقام معظم رهبری فرموده‌اند که "هنر رساترین زبان برای انتقال دانسته‌هاست" و همه هنرمندان از عمق فکری برخوردارند که اگر نباشند، هنر آنها تأثیری در ذهن مخاطبان ایجاد نخواهد کرد.

سیدآبادی یادآور شد: آثار دریافتی چهارمین دوسالانه سراسری عکس نور با حضور سید عباس میرهاشمی، سیف اله صمدیان،اسماعیل عباسی، داود عامری و حمیدرضا مجیدی مورد ارزیابی و داوری قرار گرفت و در نهایت پس از بررسی 3 هزار و 698 قطعه عکس در قالب 354 مجموعه عکس رسیده به دبیرخانه از 314 عکاس33 مجموعه عکس به بخش اختتامیه راه یافتند.

وی عنوان کرد: در بخش استعداد‌های جوان جشنواره، مجموعه عکس « مادران شهدا » میترا زرگرانی بانوی عکاس نیشابوری برگزیده چهارمین دوسالانه سراسری عکس نورشد.

رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور تصریح کرد: میترا زرگرانی بانوی عکاس نیشابوری با حضور سردار عابدین خرم فرمانده سپاه عاشورا، امیر نصیربیگی رئیس سازمان بسیج هنرمندان، خانواده معزز شهدا ،هنرمندان و مردم غیور و سلحشور شهر تبریز در تالار اندیشه این شهر مورد تجلیل قرار گرفت.

۲۳ دی ۱۳۹۸ ۱۰:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید