اخبار

رسانه‌ها باید تبلیغات پیش از موعد و تخریب اشخاص را درانتخابات به دقت مد نظر داشته باشند

رسانه‌ها باید تبلیغات پیش از موعد و تخریب اشخاص را  درانتخابات به دقت مد نظر داشته باشند
سرپرست اداره تبلیغات و مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت:در آستانه انتخابات رسانه‌ها باید تبلیغات پیش از موعد و تخریب اشخاص را به دقت مد نظر داشته باشند.

سرپرست اداره تبلیغات و مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی درجمع اصحاب رسانه نیشابوراظهارکرد: به جای اینکه رسانه‌ها به دنبال آگهی بروند آگهی دهندگان باید به سراغ رسانه‌ها بروند در غیر این صورت استقلال رسانه‌ها محقق نمی‌گردد.

محسن‌ سمیع ضمن عرض تبریک و تسلیت به مناسبت شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی گفت: سیکل عرضه و تقاضا در مطبوعات برعکس شده و به همین خاطر مخاطبان نشریات را به حاشیه رانده است.

وی  خاطرنشان کرد: در نشریات باید هدف‌گذاری به جای دریافت حمایت‌های دولتی و آگهی بر روی مخاطبان متمرکز باشد و سهم رسانه‌ها در سبد خانواده‌ها افزایش پیدا کند.

سمیع یادآورشد: پیش از این آگهی‌های دادگستری که روزانه بالغ بر ۴۵۰ مورد می‌گردید به سامانه ثنا منتقل شد و در کل حجم آگهی‌ها شامل ثبتی، مناقصه و مزایده نسبت به سالهای گذشته کاهش یافته است. این آگهی‌ها به نشریاتی داده می ‌شود که انتشارشان منظم بوده، ۶۰درصد دکه‌ها را پوشش داده و محلی باشند.

 وی ادامه داد:در آستانه انتخابات رسانه‌ها باید تبلیغات پیش از موعد و تخریب اشخاص را به دقت مد نظر داشته باشند.

سرپرست اداره تبلیغات و مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی عنوان کرد: طبق بند ۲ ماده پنج قوانین وظیفه توزیع  آگهی‌های دولتی بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد  اسلامی است در حالی که برخی از دستگاه‌های دولتی آگهی‌های خود را به طور مستقیم بدون هماهنگی ارجاع می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه نشریه باید به عنوان بنگاه اقتصادی در نظر گرفته شود و نقشه و توجیه اقتصادی آن روشن باشد بیان کرد: پیش از این به محض صدور پروانه، نشریه در سیکل حمایتی دریافت یارانه مطبوعاتی قرار می‌گرفت ولی طی بخشنامه جدید نشریات برای دریافت یارانه حداقل باید سه سال از دریافت مجوزشان گذشته و دارای عملکرد مناسبی بوده باشند.

این مقام مسئول تاکیدکرد: در روند اختصاص و تحویل کاغذ به رسانه‌ها اشکالاتی وجود دارد که در حال رسیدگی است و در این دوره یارانه نقدی از تامین کاغذ جدا شده ولی در حال حاضر با مشکل تامین کاغذ روبرو هستیم و همه تلاش معاون مطبوعاتی برای اختصاص کاغذ به صورت مستقیم به رسانه‌ها است.

سرپرست اداره تبلیغات و مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی  تصریح کرد: خبرنگاران برای اینکه تحت پوشش بیمه قرار بگیرند باید در صندوق اعتباری هنرمندان و سامانه جامع رسانه‌ها به صورت همزمان ثبت نام کنند.


۲۱ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۴۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید