اخبار

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی:

پیکر مطهر شهید سپهبد سلیمانی و ۵ شهید مقاومت ظهر یک‌شنبه در مشهد تشییع می‌شود

پیکر مطهر شهید سپهبد سلیمانی و ۵ شهید مقاومت ظهر یک‌شنبه در مشهد تشییع می‌شود
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان‌رضوی گفت: پیکرهای مطهر شهدای مقاومت ظهر فردا از خوزستان به مشهد مقدس منتقل و ساعت ۱۲ ظهر یک‌شنبه به سمت حرم رضوی تشییع می‌شود.

حسن جعفری در جلسه شورای اطلاع رسانی استان که در محل دفتر معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی برگزار شد، در خصوص جزئیات مراسم تشییع پیکرهای مطهر شهدای مقاومت از جمله سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: با توجه به آخرین تغییرات، امشب این پیکرهای مطهر برای تشییع به شهر اهواز منتقل می‌شوند.
 وی افزود: بعد از انتقال پیکر‌های مطهر به مشهد، مراسم تشییع ساعت 12 ظهر یکشنبه از میدان 15 خرداد به سمت حرم مطهر رضوی با حضور پرشور مردم برگزار خواهد شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان‌رضوی خاطرنشان کرد: جمعیت زیادی برای تشییع پیکر مطهر شهدا در بغداد جمع شده بودند که این موضوع برنامه‌‌ریزی عراقی‌ها و زمان‌بندی تشییع در دو کشور را تغییر داد.
جعفری، سردار شهید سلیمانی را ذوب در ولایت دانست و تصریح کرد: باید افتخار کنیم سردار سرفرازی داشتیم که آمریکایی‌ها از او می ترسیدند و صهیونیست‌ها از دست اقدامات وی خواب راحت نداشتند.
وی با تاکید بر اینکه سردارسلیمانی نقطه اتصال محور مقاومت بود، افزود: فرماندهانی نظیر سردار شهید قاسم سلیمانی ذخیره‌های نظام و افتخار ایرانی‌ها هستند؛ سرداری که قبل از ملاقات با پوتین رئیس‌جمهور روسیه در کاخ کرملین نماز خواند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان‌رضوی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: بعد از شهادت سردار سرافراز اسلام قاسم سلیمانی، وظیفه ما نسبت به مبارزه و تقابل با آمریکا سنگین‌تر شده است؛ سرداری که بعد از شهادت، گوشه‌ای از خدماتش را بیشتر خواهیم شنید.
جعفری متذکر شد: دیروز بعد از نماز جمعه مشهد شاهد بودیم که طیف‌های مختلف مردم در مراسم بعد از نماز جمعه حضور پیدا کرده بودند که به نوبه خود نادر و نشان دهنده راه و منش و اوج محبوبیت سردار دل‌ها محسوب می‌شود.
وی در ادامه به تلاش‌های آمریکا در زمینه کمرنگ جلوه دادن ابعاد شخصیت سردار شهید سلیمانی اشاره و تصریح کرد: آمریکایی‌ها به دنبال القاء این هستند که شهید سلیمانی در داخل کشور محبوبیتی نداشته یا این شخصیت بزرگ فقط منتسب به ایران هست، این در حالی است که ایشان محور مقاومت بود و با داعش مقابله کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان‌رضوی افزود: اگر سردار سلیمانی در کشورهایی هم حضور داشته، به دعوت مقامات رسمی آن کشورها و آن هم برای حضور مستشاری بوده است.

 

۱۵ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۰۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید