اخبار

​ اولین جشنواره نمایش‌نامه‌نویسی اقتباسی گام دوم برگزیدگان خود را شناخت

​ اولین جشنواره نمایش‌نامه‌نویسی اقتباسی گام دوم برگزیدگان خود را شناخت
اولین جشنواره ملی نمایش‌نامه‌نویسی اقتباسی گام دوم با اعلام اسامی برگزیدگان خود به پایان رسید

 

 مرتضی ملتجی، دبیر جشنواره در آیین اختتامیه اولین جشنواره نمایش‌نامه‌نویسی اقتباسی گام دوم گفت: در یک سال گذشته و در مرحله اول، 184 طرح و ایده نمایشی و در مرحله بعد 54 نمایشنامه مکتوب به دبیرخانه رسید تا کار بررسی آثار و انتخاب کارهای برتر صورت گیرد. به‌ این‌ ترتیب، در آیین پایانی جشنواره ملی نمایشنامه‌نویسی اقتباسی گام دوم، هیئت داوران متشکل از نادر برهانی مرند، سعید تشکری، شهرام زرگر، سیدمهدی شجاعی و نصرا... قادری، برگزیدگان هر بخش را به این شرح اعلام کردند:

در بخش نمایشنامه‌نویسی بزرگ‌سال، مریم رمضانی برای نمایشنامه «معماری مارگریتا» شایسته تقدیر، و محمود مرادی جهان برای «پدری شبیه پسر» و سعید بادینی برای نمایشنامه «شهربانو» به طور مشترک نفرات سوم شدند. محمد اسکندرزاده برای «شنا در رؤیای مردی در تبعید ابدی» و محمد عارف برای «مزارشریف» مشترکا جایگاه دوم را کسب کردند. جایزه نفر اول این بخش به لیلی عاج برای نمایشنامه «کجایی ابراهیم؟» تعلق گرفت.

در بخش موسیقی، مهدی حسنی برای نمایش «یک جور دیگه یعنی همین» و در بخش اکت‌خوانی، رها جعفری برای نمایش «خاخام» نفرات برگزیده اعلام شدند. همچنین پرستش سلطانی با نمایش‌های «فرنگیس» و «شهربانو» جایزه نفر برگزیده بخش خوانشگر زن را به خود اختصاص داد. در قسمت خوانشگر مرد، علی ضمیری برای نمایش‌های «شنا در رؤیای مردی در تبعید ابدی» و «شهربانو» و سعید صادقی برای نمایش «تردست» جایگاه نفر اول را شریک شدند.

امیراحسان امیرپور برای نمایش «یک جور دیگه یعنی همین» در بخش خوانش‌گردانی عنوان اول را به دست آورد. همین نمایش برنده جایزه بهترین خوانش نمایشنامه نیز شد.

در ادامه اعلام برگزیدگان، بتول پادام برای نمایشنامه «تارا» در بخش نمایشنامه‌نویسی نوجوان و سیدجواد اشکذری، نویسنده پیش‌کسوت روزنامه شهرآرا، با نمایشنامه «عکاس‌باشی» در نمایشنامه‌نویسی خیابانی به عنوان برگزیده دست پیدا کردند.

در این برنامه، از شادی غفوریان و علی حاتمی‌نژاد به عنوان 2 درام‌نویس استان خراسان رضوی تجلیل شد. همچنین کمال‌الدین غراب و محمدحسین زاهدی نامقی، پیش‌کسوتان تئاتر و نمایشنامه‌نویسی مشهد و استان، مورد تقدیر قرار گرفتند.

اجرای بخشی از کتاب «سلام بر ابراهیم»، برگرفته از خاطرات شهید ابراهیم هادی، و مراسم گرامیداشت یاد و خاطره این شهید و تجلیل از خانواده ایشان از دیگر قسمت‌هایی بود که در این آیین اجرا شد.

۱۴ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۳۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید