اخبار

برگزاری نشست و هم اندیشی معاونت فرهنگی و رسانه ای اداره کل با مسئولین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس

برگزاری نشست و هم اندیشی معاونت فرهنگی و رسانه ای اداره کل با مسئولین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای  دفاع مقدس
نشست و هم اندیشی معاونت فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی با جمعی از مسئولین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس برگزار شد.

جلسه و نشست هم اندیشی افشین تحفه گر  معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل با مسوولین بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس با موضوع هماهنگی، برنامه ریزی، تولیدات و دانشنامه دفاع مقدس و تعامل و همکاری در خصوص جمع آوری آثار فرهنگی و هنری دوران دفاع مقدس در محل دفتر این معاونت برگزار شد.
 در این جلسه افشین تحفه گر بر لزوم ایجاد ساختاری منسجم جهت برنامه ریزی، سیاستگذاری و هماهنگی در جمع آوری مستندات و آثار دفاع مقدس و ارائه آن به نسلهای آینده تاکید نمود. 
وی در ادامه افزود: یکی ازروخدادهای بی نظیر وفرهنگساز انقلاب شکوهمند اسلامی که برکات فراوانی را بهمراه داشت 8سال دفاع مقدس بود که برکات فرهنگی آن درتجلی ایثار مقاومت و شهامت همچنان در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بهره برداری می شود و یادگاران این دوران گنجینه ای از ناگفته ها و آثار را به همراه دارند که ضرورت دارد برای انتقال این مفاهیم برای نسل های آینده برنامه ریزی کرد.
در این راستا جمع آوری و نشر آثار دفاع مقدس، ایجاد فرصت و ایجاد ارتباط بین نویسندگان و هنرمندان با نهادهای مرتبط و فعال در حوزه دفاع مقدس و توجه به تاریخ شفاهی دفاع مقدس یکی از مهمترین امور در تقویت جبهه فرهنگی میباشد.
در پایان در خصوص تهیه تفاهم نامه چند جانبه و تجمیع توانمندیهای دستگاههای فرهنگی مرتبط بصورت هدفمند تاکید شد.
 
۱۲ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۲۸
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید